„Kvůli vysokým cenám energií jsme měli problém budovu finančně utáhnout. Nad převodem jsme přemýšleli už posledních několik let,“ přiznal předseda klubu Pavel Slavíček. Navíc budova potřebuje rekonstrukci, na kterou by ale Tatran neměl peníze. Do sportovní haly totiž zatéká, střecha, sociální zařízení i ubytovna jsou ve špatném stavu.

„Na začátku roku jsme rozhodli o bezplatném převzetí objektu do majetku města, předtím už jsme ale klubu zaplatili projekt na zateplení, na který ale neměl peníze,“ uvedl starosta Uherského Brodu Ladislav Kryštof. Radnice přišla už v roce 2002 s tím, že podobné objekty převezme do správy města. Takto se například stará o sportovní halu, která patřila Spartaku Uherský Brod. „Organizace ale v budovách dál zůstávají v nájmu, město jim platí energie a vodu. Ony však zařízení fakticky provozují,“ doplnil Kryštof. Radnice tak Tatranu Havřice platí sedmdesát procent nákladů na provoz budovy.

Město nyní připravuje první fázi rekonstrukce budovy – její zateplení, výměnu oken a střechy. Na rozdíl od sportovního klubu má totiž širší možnosti pro financování oprav. „Podávali jsme žádost o dotaci. Pokud by bylo rozhodnutí kladné, tak by se na podzim nebo na přelomu roku vybíral dodavatel stavby a realizace by byla na začátku roku 2011,“ informoval předseda osadního výboru Havřice a brodský zastupitel Patrik Kunčar. Místní sportovní hala byla postavena obyvateli Havřic v rámci akce „Z“ v letech 1977 až 1982.

Jitka Cilečková

Čtěte také:

názor Jitky Cilečkové Něco málo k dotacím