„Ve středu jsme zaznamenali v naší letité jídelně neobyčejně vysokou návštěvnost a co je mi známo, zašlo se tam naobědvat dokonce i spousta žáků, kteří se běžně ve škole nestravují," prozradil Richard Horký, zástupce ředitele gymnázia v Uherském Hradišti.

Dosluhující jídelnu nahradí daleko modernějšími prostory. Mnoho žáků i učitelů si tak poslední den s nostalgií zavzpomínalo. „Bylo opravdu zajímavé, kolik žáků si zašlo a s jakousi nostalgií poslední den na oběd do staré jídelny, takovou návštěvnost, myslím, ještě ani neměla," sdělila s úsměvem studentka školy Hana Adamcová.

Žáci i zaměstnanci gymnázia se po letech konečně dočkají důstojnějších prostor pro stravování. Právě v pondělí 3. února dospěje do samotného finále projekt za více než 50 milionů korun, díky kterému toto vzdělávací zařízení získá daleko lepší podmínky pro své strávníky. Ty se zlepší hned v několika ohledech. Škola, která zabezpečuje podávání obědů až pro 800 strávníků denně, neměla doposud vhodné prostory pro provoz vlastní kuchyně. Stravu si tak nechávala dovážet od soukromého dodavatele, který ji vařil v areálu jarošovského pivovaru. V samotné škole se jídlo pouze ohřívalo. Tato praxe však byla podle slov ředitele školy již neudržitelná. „Naším velkým nedostatkem byla nemožnost zavést ve stávajících podmínkách provoz kuchyně, dovážení stravy v současném množství je totiž dlouhodobě neakceptovatelné," přiblížil dosavadní stav ředitel školy Zdeněk Botek.

Další problém představovala i samotná kapacita stravovacího koutu. Jídelna doposud disponovala pouze 108 místy pro žáky i učitele, což přinášelo každodenní trable jak s utvářením front, tak také s nedostatkem prostoru pro přítomné strávníky. Škola dlouho toužila po zlepšení podmínek, což se podařilo až poté, co Zlínský kraj v únoru 2012 gymnáziu posvětil investici, díky níž mohla ve škole vyrůst nová jídelna i s kuchyní. A právě v pondělí 3. února bude toto úsilí završeno oficiálním otevřením nových stravovacích prostor. Ty vznikly na místě bývalého autosalonu citroen, který byl v bezprostředním sousedství školy. V novém objektu gymnázia vznikly oddělené stravovací prostory o devíti stolech pro pedagogy a velká jídelna, která pojme současně až 150 studentů. To samozřejmě doplní moderní kuchyně, mycí kout, přípravna masa i zeleniny, čtyři chladničky a dva mrazáky o 670 litrech, odpovídající skladové prostory či sociální zázemí. V této souvislosti přijala škola také pět nových zaměstnanců. Součástí projektu je vybudování dvou jazykových učeben, dvou kabinetů a malé konferenční místnosti, které vyrostou v nejbližší době v patře nad stravovacími prostory. Celkové náklady na projekt se vyšplhaly na 50 milionů 300 tisíc korun. Jen zakoupení objektu stálo 17 milionů, zbývající částka je tvořena ostatními náklady. Zajímavostí je, že takřka 20 procent těchto nákladů spolkl důmyslný systém vzduchotechniky a odsávání stravovacích prostor.