Letošní XVIII. ročník udílení cen Největší z pierotů se uskuteční příští sobotu od 20 hodin na Divadelním plese v hradišťském Klubu kultury.

Hamé je dlouholetým partnerem předávání cen Největší z pierotů? Proč jste se rozhodli podporovat právě Slovácké divadlo?

Slovácké divadlo již léta pracuje se špičkovými umělci, ať už režiséry, herci, scénografy nebo hudebníky. Představení Slováckého divadla jsou velmi oblíbená nejen mezi lidmi v našem kraji, ale i mimo něj. My sdílíme úplně stejnou filozofii. Vytváříme kvalitu pro lidi, nejenom v našem regionu a v celé ČR, ale i mimo hranice naší republiky. Toto úsilí nás spojuje.

Ceny Největší z pierotů vždy tvoří některý z regionálních umělců. Mohli jste ale zvolit kohokoliv. Je to prostě snaha o maximální podporu regionu a umělců zde žijících?

V regionu máme výborné divadlo, ale i skvělé umělce v jiných oblastech umění jako sochařství nebo malířství a my chceme, aby se i o těchto umělcích naše veřejnost prostřednictvím Největší s pierotů dozvěděla.

Slovácké divadlo patří k neviditelnějším reprezentantům našeho regionu. Je ukázkou toho, že v dnešní době může být tahákem i divadelní představení, ne jenom televize. Čím to podle vás je?

Myslím, že jak mladší tak starší generace je unavená z neustálého konzumování obsahů z televize a začíná objevovat kouzlo živé kultury. A také jsou pořád důležité osobní vztahy. Do divadla můžete pozvat své přátele a strávit s nimi příjemné chvíle.

Máte svého oblíbeného herce či herečku?

Nemůžu říct jedno jméno…divadelní soubor není o jedinci stejně tak jako úspěšná firma není o jedinci, ale o sehraném týmu dobrých lidí.

Na které představení Slováckého divadla vzpomínáte nejraději?

Je jich víc, ale vypíchl bych Donaha a Rychlé šípy.