Osmnáctihodinová pracovní náplň se podepsala také na jeho už tak poměrně subtilní postavě, neboť, jak Slováckému deníku přiznal, zhubl za poslední týden o tři kilogramy.

„Přestože jsem ubytovaný v rezidenci primátora a snídaně nám pak připravuje jeho žena, jde zpravidla až do 21. hodiny o naše jediné jídlo. Oběd se stíhat většinou nedá. Je to poměrně hektický pobyt,“ uvedl Gazdík. Ráno podle něj vždycky začíná sportem. „Už jsem s Pavlem Bémem absolvoval i cyklovyjížďku do údolí Divoké Šárky, v jejímž finále jsem dokonce poprvé v životě lezl po skalách,“ přiznal Gazdík a vzápětí se pustil do spletitého výčtu dalších aktivit své primátorské anabáze. Jeho postřehy nepostrádají kritiku ani pochvalné hodnocení. Zatímco vysekl poklonu řediteli pražské záchranné služby, neskrýval zděšení nad fungováním tamní fakultní nemocnice. „Záchranka sice zachrání, ale nefunguje informační propojení mezi nemocnicemi, neví se, do které z nich pacienta zavézt,“ kroutí nechápavě hlavou.

Gazdíkovo primátorování nepostrádá ani dramatické momenty. „Na kontrolu prostitutek se sice nakonec nedostalo, ale byl jsem u zásahu proti bezdomovcům v zahrádkářské kolonii i u požáru budovy na Hlavním nádraží,“ popsal své pražské zážitky.

Tatam je podle Gazdíka atmosféra plná řevnivosti. „Ano tykáme si, tak jako skauti na celém světě. Přiznat ale musím i to, že ačkoliv máme na devadesát procent věcí stejný názor, neshodneme se na rozpočtovém určení daní ani na nutnosti pořádání olympijských her v Praze,“ uvedl starosta ze Slovácka.
Jeho pobyt si pochvaluje i hostitel.

„Zvládá to perfektně. Je to mimořádně schopný člověk. Také proto jsem neměl problém mu v rámci rozcvičky ukázat svá oblíbená pražská zákoutí,“ nešetřil komplimenty Bém.

Ne všichni lidé však berou vážně výměnu těchto dvou představitelů radnic v čele svých úřadů. Například rodilý Pražan Jan Šálek, který ale už čtvrtým rokem bydlí na Slovácku, si myslí, že Gazdíkův postoj je pouhá recese a v případě Béma nucené zlo. „Myslím si, že Gazdíka v Praze stejně nechají nahlédnout pouze do čeho chtějí,“ konstatoval Šálek, jenž má za to, že návštěvy pražských politiků v malých městech jsou spíše pouhým gestem než vážně míněným zájmem.

Již dříve uveřejněné texty si můžete přečíst vpravo nahoře v oddíle Související články