„Dvacet amatérských i profesionálních gastro nadšenců si zde na pět hodin otevřelo svou vlastní pop-up restauraci a nabídlo návštěvníkům to nejlepší ze své kuchyně. Celá řada z nich se už prezentovala na tomto festivalu v předcházejících letech. Loni měli někteří prodejci už po dvou hodinách vyprodáno, takže letos svůj sortiment zdvojnásobili,“ sdělila Monika Podolská z marketingu Cafe 21.

Food festival Restaurant Day je přehlídkou dobrého pití a jídla, kladoucí si za cíl ukázat široké veřejnosti, že v regionu Slovácka je řada kvalitních kuchtíků a kuchtiček, cukrářek, cukrářů, kteří svoji práci dělají s radostí a láskou.

„Ačkoliv jsem absolventkou Střední ekonomické školy Uherské Hradiště, cukrařině se věnuji sedm let. V rámci oficiálního podnikání jsem se vrátila na zkrácené studium do školy, kde jsem si udělala učňovské zkoušky z cukrařiny a pekařiny,“ svěřila se Lenka Studníková alias Electra Bakery. Na Kolejním nádvoří nabídla vyznavačům laskomin kupříkladu malý dort cupcalies, tartaletky či brawnies. Sladkosti, které jsou vhodné pro děti, jež mají alergii na vejce nebo mléčné výrobky.

„Momentálně ve mně doznívají tóny králičího trhaného masa, které bylo moc dobré. Ochutnal jsem také čokoládu s chilli a mohl jsem si také nechat natočit místní pivo. S uvedenou kombinací, kterou jsem tu poznal, jsem maximálně spokojený,“ nešetřil slovy chvály Jiří Kalemba, moderátor sportovního zpravodajství České televize. Na kunovické slovácké hody s právem jej pozvala Kateřina Hašková.