„Už jsem ochutnal klobásku i slaninu, takže to nejlepší je za mnou. Když se ale tak dívám kolem sebe, začínám litovat, že jsem si doma naložil tolik obědu. Mám podobné ochutnávky rád, takže jsem si nemohl nechat ujít ani Gastroden v Nivnici," spokojeně konstatoval osmasedmdesátiletý Nivničan Antonín Skyba.

Loňský ročník přitom hostila nedaleká Suchá Loz. Tento rok se v Nivnici celou akci rozhodli spojit s pořádáním hodů.

„Nakonec se sešlo osm zástupců z české a slovenské strany. Za Nivnici zde nabízíme olipy, což je bramborová placka pečená na sucho mazaná povidly a sypaná mákem. Pak také nivnickou kyselici a slivovici," popsal připravenou nabídku na ochutnání starosta Nivnice Miroslav Vykydal.

Představení svojí obce s tradičními pochutinami si nenechal ujít ani místopředseda parlamentu České republiky a místostarosta Suché Loze Petr Gazdík.

„Nabízíme na ochutnání typickou sucholožskou buchtu či kyselici doplněnou o kapku kvalitní slivovice a slatinu přímo od nás. Do akce jsem zapojil i rodinu, takže zde servírují moje děti a já jim samozřejmě pomáhám," dodal k lákavému sortimentu sucholožského stánku.

Mimo to se na pultech objevila také cukinová buchta či pomazánka z medvědího česneku z Vaďovců. Nechyběla však ani domácí paštika z Jablonky a další gastronomické speciality obcí mikroregionu Východního Slovácka.