„Tvoří jej s mojí maličkostí tři moje kolegyně, a to učitelky hradišťské zušky Jana Hanáčková, Lenka Bednářová a Adéla Papayová, zpěváci Jan Jagoš, Petr Vlček a Jiří Dohnal. Ten také hraje na trubku, Jiří Černíček na kytaru, děvčata na různé perkuse, Jana Hanáčková na cájon, španělsky bedýnku a Lenka Bednářová na různá chřestítka,“ uvedl klávesista a sbormistr Jan Gajdošík (62), který vánoční písničky a koledy pro sbor a rockové koledování na galerijním nádvoří, ale i pro benefiční vánoční koncerty Charity rockově upravil.

Když se před 27 lety ocitnul Jan Gajdošík u kolébky zpívání koled v nádvoří Galerie Slováckého muzea, tehdy ještě neexistoval pěvecký sbor Svatý pluk, s nímž později v galerijním nádvoří několik let rockově koledoval.

Po tři roky si pak na koledování zval ženské pěvecké těleso R. O. C. K. Baby (Rockově Odvázané Celé Krásné Baby). Při zpívání u vánočního stromu nechybělo ani letos pro dospělé svařené víno a punč, pro děti teplý čaj.

„Chtěl bych pozvat širokou veřejnost na vánoční trh, který se koná na hradišťském Masarykově náměstí, kde bude v neděli 22. prosince od 12 do 14 hodin koncertovat rockový sbor Svatý Pluk, který na amatérské hudební scéně funguje již čtvrt století. Založen byl z podnětu studentů hradišťského gymnázia. Pěvecké a hudební sdružení DoGa UH bude benefičně rockově koledovat pro Charitu v chrámu sv. Františka Xaverského v Uherském Hradišti, a to 26. prosince od 17 hodin,“ zve k prožití dvou vánočních koncertů sbormistr, učitel hudební nauky a korepetitor na základní umělecké škole Jan Gajdošík.