Účastnit se soutěže v jedné z největších evropských hal bylo ale i pro něj další vítanou zkušeností. V souvislosti s vystoupením na koncertu Eurovize jsme mu položili několik otázek.

V čem tkví největší rozdíl mezi tvými dosavadními zkušenostmi na pódiích a Eurovizí?

Celý ten podnik je mimořádný. O zpěváky a průběh vystoupení se stará obrovský tým lidí. Každý ale přesně ví, co má dělat, na zmatky není prostor. Celá organizace funguje jako švýcarské hodinky. Například na výměnu kulis a rekvizit mezi jednotlivými vystoupeními měl tým jen několik sekund. Přesto všechno klaplo na výbornou. Jedinou vadou na kráse bylo pochybení při přebírání mikrofonů samotnými účinkujícími. Při těchto výměnách došlo k drobným záměnám jednotlivě ozvučených mikrofonů, což vedlo ke katastrofálnímu odposlechu našeho vystoupení. Za tento nedostatek se pořadatelé Tereze Kerndlové oficiálně omluvili.

Jak hodnotíš vaše vystoupení?

Myslím, že jsme si nevedli zle. České semifinále mohlo vyznít trochu líp, nicméně v Bělehradě jsme naši písničku, i přes vzpomínané technické obtíže, zvládli slušně. Sice jsme nepostoupili, ale Tereza si odnesla několik cen, mimo jiné za nejhezčí delegaci Eurovize (smích). Soutěž mi umožnila setkání s lidmi, které bych zřejmě jiným způsobem nepotkal. Překvapilo mě, že zahraniční autoři mají ponětí o mé práci a oslovili mě ke spolupráci, čehož si moc vážím. Na nové desce Terezy bude určitě song, který budu psát s některým ze zahraničních kolegů.

Atmosféra mezi hudebníky byla asi napjatá. Nešlo přece jen o soutěž regionálního významu…

Naopak! Většina zpěváků byla skvělá. Navázali jsme spoustu přátelských vztahů, z Bělehradu jsme si odvezli nabídky na vystoupení v Řecku, Španělsku a v dalších zemích. O dobré pohodě mezi účinkujícími svědčí mimo jiné i úsměvná historka. Irský zpěvák nám věnoval trika s emblémem kresleného filmového kačera, který je jakýmsi nepsaným symbolem jeho země. Když pak Ir ze soutěže vypadl, přepásal jsem kačera černou stuhou jako výraz jeho skonu. Sklidilo to všeobecné veselí a bavil se i vyřazený irský zpěvák.

Budete dál zkoušet štěstí v podobných soutěžích?

V nejbližším období ne. Čeká nás hodně práce. Připravuji novou desku Terezy, která by měla vyjít na podzim. Mezitím kompletuji repertoár s kapelou, která bude Terezu doprovázet na vystoupeních.