Příležitost k tomu dala dámská jízda s názvem Fit Den Dam, jejímiž autorkami byly Zuzana Kudělková a její sestra Zdeňka.

„Když jsme hledaly využití pro prostory popovického Amfíku, shodly jsme se na tom, že by si v něm mohly dát jednodenní dostaveníčko ženy bez rozdílu věku. Prostě strávit společně jeden krásný prázdninový den při cvičení, tanci a zábavě,“ svěřila se Zuzana Kudělková.

Aby se ženy mohly náležitě bavit a užívat si krásného počasí v malebném Amfíku, mohly své životní partnery a přítele odložit v hospůdce a o hlídání a zábavu dětí se maminkám postarala Hanka Knedlíková, která má s dětskou drobotinou bohaté zkušenosti.

Od desáté hodiny dopolední až do večerních hodin si mohly ženy pod vedením Lenky Suchánkové, Lenky Kraváčkové, Kamily Nekolové, Kristýny Hamadové a Lucie Krejčiříkové protáhnout svá těla při cvičení power jógy, břišních tancích, flamencu, taebu či zumba párty.

„Protože ne každou ženu bavila všechna cvičení, ne každá snese větší fyzickou zátěž, zvláště když není na celodenní cvičení zvyklá, připravili jsme pro účastnice dámské jízdy bohatý doprovodný program,“ informovala Kudělková.

Ženy si mohly zaskákat na trampolíně, zastřílet z luku, zahrát petanque, golf na trenažéru, relaxovat u rybníčku nebo využít služeb kosmetiček a vizážistek.

„Zacvičit si mohli s ženami i muži. Ale nenašel se ani jediný odvážlivec, který by se s nimi do toho pustil. Vlastně jeden tu byl, ale ten cvičení po chvilce vzdal,“ řekla s šibalským úsměvem Kudělková.

Nejmladší cvičenkyní byla desetiletá Anička z Brna, k nejstarším patřila Božena Tichoňová z Popovic. „Obdivovala jsem její chuť si zacvičit, byť má na svých bedrech sedm křížků. Doma napekla dýňové buchty a přinesla je ženám k ochutnání,“ poznamenala starostka Popovic Jitka Nováková.

Ta ač nerada musela cvičení předčasně opustit. V obřadní síni na ni čekali snoubenci, kteří chtěli říci ano společnému životu ve dvou.

Aktivitu zúčastněných žen si pochvalovala cvičitelka power jógy Lenka Suchánková. „Na premiérovém Fit Den Dam mě překvapila velká účast žen, ale i jejich chuť si zacvičit. Věřím, že se z této akce stane tradice. Snad se příště do cvičení zapojí i muži,“ vyjádřila přání plány cvičitelka.

„Určitě v příštím roce přijedeme,“ shodly se Veroniky Šventovy, matka a dcera z Kyjova. „Některé holky pořadatelům nabídly, že by v příštích letech rády předvedly jiná cvičení, než tu byla letos. Já bych se k nim ráda přidala s tělocvikem, které vedu u nás v Kyjově,“ nechala se slyšet Veronika mladší.

Do kategorie starších cvičenek patřila i Helena Plachá z Vlčnova, která byla akcí nadšená. „Jsem zvyklá cvičit, ale samu doma mě to nebaví. Přišla jsem na tuto akci ze zvědavosti, ale také proto, abych si ověřila, zda vydržím cvičit celý den,“ prozradila Plachá.

A vydržela. Dokonce v mnohém předčila ženy, které by mohly být jejími dcerami či vnučkami.