Pokud UEFA přidělí ME fotbalistů do 21 let ČR, určité zápasy přivítá slovácká metropole

Ve čtvrtek 14. října by rada města měla rozhodnout, zda tuto akci podpoří.

V prosinci se na jednání UEFA v Praze rozhodne o tom, zda se Česká republika stane v roce 2013 organizátorskou zemí evropského šampionátu fotbalistů do 21 let. Česká strana se v pomyslném souboji o pořádání mistrovství utká s Anglií, Bulharskem, Řeckem, Maďarskem, Izraelem, Irskem a Walesem.

V případě, že naše republika s nominací uspěje, část šampionátu se vedle stadionů Sparty, Slavie a v Olomouci odehraje i v Uherském Hradišti. Místostarosta Květoslav Tichavský se k možnosti pořádání této významné akce staví s velkým pochopením. „Určitě podporuji konání mistrovství hráčů do 21 let v Uherském Hradišti, ba naopak si myslím, že podobných akcí na našem fotbalovém stadionu je málo. Jsem přesvědčen, a dokládá to i vyjádření ČMFS, že Uherské Hradiště má dostatečné zázemí pro konání takovéto vrcholné akce. Proto ve čtvrtek 14. října předložíme Radě města Uherské Hradiště definitivní doporučující materiál ke schválení,“ uvedl místostarosta Tichavský. „Mistrovství Evropy je vrcholná akce, pro celé město i klub je velkou ctí, do jaké společnosti se díky fotbalu dostaly,“ nechal se slyšet Vladimír Krejčí, ředitel 1. FC Slovácko. Podle něj má celý region jedinečnou šanci zviditelnit se na celém kontinentu. „ME by nemělo přinést nejen okamžitý, ale především dlouhodobý efekt,“ dodal Krejčí.

Jeden za skalních hradišťských fotbalových fanoušků Petr Zapletal se k možnosti fotbalového mistrovství rovněž vyjadřuje s nadšením. „Pro hradišťský fotbal i propagaci města by to byla jistě velmi cenná akce. Je otázka, jaké mužstvo se představí právě u nás. A taky bude mít na návštěvnost vliv skutečnost, jestli se na mistrovství probojují naši reprezentanti. Ale věřme, že to všechno dobře dopadne. Stadion máme pěkný, fanoušky super, atmosféra by mohla být vynikající,“ těší se Petr Zapletal.

Alena Kučerová, Michal Sladký