„Jedná se zřejmě o republikový unikát. Nevím o tom, že by u nás už někde snooker ball byl, objednávali jsme ho až v Číně. Jde o zvětšeninu biliáru o rozměru malého fotbalového hřiště. Jen namísto kulečníkových koulí se kopou nohama do důlků kopací míče," popsal jednu z řady atrakcí, která bude k dispozici návštěvníkům fotbalové fanzóny v Uherském Hradišti, spoluorganizátor doprovodného programu Antonín Mach.

Fanouškovský prostor se bude rozprostírat na celém Masarykově náměstí od 17. do 24. června. Chybět tam nemá například ani velké Člověče, nezlob se s nadrozměrnými figurkami. Ty budou oděny do národních dresů jednotlivých týmů, účastnících se fotbalového šampionátu.

Občané Slovácka se na Mistrovství Evropy těší

Dobrou zábavu organizátoři slibují milovníkům fotbalu i dětem. Už nyní je patrné, že se do fanzóny už nyní těší spousta obyvatel regionu, bez ohledu na to, jestli mají k fotbalu blízký vztah. „Osobně mám fotbal velice ráda, a proto se těším i na evropský šampionát, který bude hostit Uherské Hradiště. Určitě zavítám i do chystané fanouškovské zóny a na nějaké fotbalové utkání se podívám také tam," sdělila Patricie Slavíková z Jalubí. Zvědavostí se netají ani Michal Haničinec ze Starého Města. „Sice nejsem až tak velký fotbalový fanoušek, ale rád se účastním nejrůznějších masových akcí v Uherském Hradišti. Proto si myslím, že něco zajímavého si najdu i v chystané fanzóně," prohlásil Michal Haničinec ze Starého Města. „Fotbalu moc nefandíme a moc nám neříká ani blížící se fotbalový šampionát, ale pokud budou ve fanzóně třeba zajímavé koncerty, rádi si na některý z nich zajdeme," vyjádřili se Petr Kunický z Nedakonic a David Tomaštík z Hluku.

Koncerty na Masarykově náměstí

A jejich zájem bude zřejmě také vyslyšen. Pódium fanzóny totiž průběžně obsadí například revival skupiny Queen – Queenie, kapela Sory, Petr Bende či revival švédské skupiny ABBA. Právě ta by měla roztančit Masarykovo náměstí v den, kdy do Uherského Hradiště zavítá více než tisícovka švédských fanoušků na zápas svého týmu.

Fanzóna nabídne také velkoplošnou obrazovku se speciální technologií, umožňující kvalitní sledování fotbalových zápasů i při slunečném počasí. „Cílem organizátorů šampionátu je především mít plné stadiony. V případě, že bude vyprodáno na zápasy v Hradišti, což podle našich informací nejspíš opravdu bude, nabídne fanzóna i přímé přenosy z hradišťských zápasů. To se ale dozvíme až v samotný den zápasu," vysvětlil Antonín Mach.

Ilustrační foto.

Fanouškovský sektor, který bude hostit doprovodný program fotbalového šampionátu v Uherském Hradišti, má být oplocený. Jeho prostory bude hlídat bezpečnostní služba a to i z důvodu drahých technologií, které se tam budou nacházet. Vstupy do fanzóny budou dva, od ulice Poštovní a od ulice Nádražní. Její návštěvníci se nevyhnou bezpečnostním kontrolám, které mají zamezit pronášení tvrdého alkoholu či skla. Provoz fanzóny má podléhat přísným pravidlům UEFA. K dispozici bude bohaté občerstvení, včetně piva a vína. Tvrdého alkoholu se tam ale zájemci nedočkají. K dispozici tam bude minimálně 250 krytých míst k sezení, před samotnou obrazovkou je plánováno dalších 100 míst k sezení.

Folklor a fotbal spolu na jednom náměstí

V rámci doprovodného programu se rovněž propojí fotbalový šampionát se souběžně se konajícím Kunovským létem, a to v podobě vystoupení dětských folklórních souborů. V sobotu 20. června navíc okolí fanzóny oživí také tradiční Svatojánský jarmark. Vše bude pod bedlivým dohledem strážců zákona.

„Policisté se budou pohybovat v centru Hradiště nepřetržitě. Z důvodu očekávané velké účasti zahraničních návštěvníků budou navíc posíleni o kolegy z cizinecké policie. Přímo na Masarykově náměstí bude k dispozici mobilní kontaktní centrum, kde budou policisté připraveni pomoct či přijmout oznámení. Půjde o větší vůz s výpočetní technikou, lidé jej mohou znát například z větších akcí, konaných v centru Prahy," sdělil zástupce vedoucího územního odboru Policie České republiky v Uherském Hradišti David Basovník.