Například uherskohradišťská radnice už připravuje dodatky smluv, jimiž hodlá delegovat povinnost zajištění bezpečnosti na provozovatele sportovišť. Změny se nejvíce dotknou rizikových utkání. Jedním z takových je hokejové derby Uherský Brod versus Uherské Hradiště, které se bude hrát už tuto neděli. „Víc pořadatelů mít musím. Bude to určitě dražší, ale o kolik, to zjistíme až po zápase. Přítomnost policistů na stadionu působila vždy psychologicky, ale je pravda, že se fanoušci v poslední době zklidnili,“ poznamenal místopředseda uherskobrodského hokejového klubu Vladislav Heča.

Příznivci hokeje se v souvislosti s novým zákonem však zhoršení situace na stadionech neobávají. „Na utkání Uherského Hradiště s Uherským Brodem či Ostrohem bude potřeba povolat víc pořadatelů nebo požádat o pomoc městskou policii. Neobávám se ale, že absence republikové policie nějak výrazně zhorší chování fanoušků,“ řekl návštěvník hokejových utkání Ivo Kellner.

Změny se nevyhnou ani fotbalovým stadionům, do začátku sezony však zbývá ještě poměrně dost času. První zápas hráči 1. FC Slovácko odehrají doma s Jihlavou až 7. března. „Za organizaci je zodpovědný majitel stadionu, kterým je město. Proto v současné době jednáme o dodatcích smlouvy, které vyřeší přenesení odpovědnosti na klub,“ uvedl technický manažer 1. FC Slovácko Martin Knot s tím, že změny určitě přijdou, ale zatím ještě nezná jejich přesnou podobu.

„Máme připravené dodatky ke smlouvám s provozovateli fotbalového i zimního stadionu a sportovní haly o delegování povinnosti zajistit bezpečnost. Příští týden bude tyto dodatky schvalovat rada města,“ popsal současnou situaci pracovník odboru školství a sportu uherskohradišťské radnice Čestmír Šátek.

Samotní policisté žádné zásadní změny nečekají ani v případě rizikových fotbalových utkání.

„Ani v minulosti jsme nevstupovali na stadion, pokud nebylo třeba, a starali se především o bezpečnost v ulicích města a na nádražích. Tento přístup odpovídá i požadavkům nového zákona,“ vysvětlila hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Z jejích slov vyplývá, že v nadcházející sportovní sezoně budou policisté běžně dohlížet na bezpečnost v ulicích kolem stadionu a budou připraveni zasáhnout, pokud by se pořadatelům situace vymkla z rukou.