Po výhře nad Polešovicemi se zpátky do hry o setrvání v okresním přeboru přihlásila i na první pohled odepsaná Korytná.

ZLÁMANEC – TUPESY 2:1 (0:0)

Domácí favorit se proti Tupesům nečekaně dlouho střelecky trápil a o svém vítězství rozhodl až v závěrečné desetiminutovce. Začátek přitom domácím vyšel, jenže připravené šance nedokázali zužitkovat. Po změně stran se na jejich kopačky začala vkrádat nervozita, zvlášť když jim hostující gólman Hurdes zneškodnil dvě penalty. Postupně si na něj nepřišli Řezníček a Gajdůšek. Domácí se však nakonec přece jen dočkali. Deset minut před koncem otevřel hlavou skóre Šurmánek, druhý úder pak zoufale útočícím hostům zasadil Řezníček. Večeřovo snížení z nastaveného času už přišlo pozdě.

Branky: 80. Šurmánek, 90. Řezníček - 93. Večeřa. Rozhodčí: P. Řihák. Diváci: 150. Zlámanec: Hanák – Řezníček, Šuranský, R. Novák, D. Novák, Mrva ( 21. Stašek), Mišurec, Holoubek, Gajdůšek (75. Šurmánek), Damborský, Váňa. Trenér: C. Řezníček. Tupesy: Hurdes – Večeřa, P. Vávra, O. Vávra, Tříska, Molek (72. Bergauer), Maňásek, Kubíček, Gejdoš, Bureš ( 85. Polášek), Machala (81. Burda). Trenér: S. Travenec.

HLUK B – KOSTELANY NAD MORAVOU 3:1 (3:0)

Nejbližší pronásledovatel vedoucího Zlámance rozhodl o svém vítězství už v prvním poločase. Hlučanům vyšel jeho úvod a především jeho závěr. Skóre otevřel už v 6. minutě s pomocí tyče Miroš. Pak se hra vyrovnala a hosté dokonce mohli vyrovnat, nejlepší kanonýr hostí Julius Mojžíš si ale na Kovaříka nepřišel. Na konci první půle se už hosté zřejmě viděli v šatně a draze za to zaplatili. Domácí jim totiž během minuty vstřelili dva góly a prakticky tak rozhodli o osudu utkání. Hosté sice nesložili zbraně a brzy po změně stran snížili, domácí si však potom už svůj náskok pohlídali.

Branky: 6. Miroš, 45. Straka, 45.+1 Marek - 56. Ventrča. Rozhodčí: Mikulka. Diváci: 75. Hluk B: Kovařík – Žajdlík, Straka, Miroš, Marek, Loutocký, Klabačka (81. Šafařík), Horák, Gál (70. Ježek), Chytil, Matyáš. Trenér: Z. Horák. Kostelany n. M.: Janíček – Ventrča, Šimík, Němec, Julius Mojžíš, Marek, Krupa, Gabriel (76. Horký), Dvouletý, P. Bureš (53. M. Bureš), Chmelař (68. Tomášů). Trenér: A. Šimon.

MAŘATICE – SUŠICE 2:2 (1:2)

Domácí sice byli v utkání favoritem, hosté si z toho však nic nedělali a ve 33. minutě vedli už o dvě branky. Mařatice se až pak probraly a před přestávkou je vrátil do hry Zedek, jenž vrátil do sítě odražený balon. Dvě stovky fanoušků hnaly svůj tým dopředu a druhý důvod k radosti jim dal Tyl, který po hodině hry srovnal na 2:2. Domácí měli i další šance, jejich nápor ale přerušilo vyloučení Gregora, a tak se oba týmy rozešly smírně.

Branky: 43. Zedek, 58. Tyl - 26. Skopal, 33. Šur. Rozhodčí: B. Pálka. ČK 81. Gregor (Mařatice). Diváci: 200. Mařatice: Kundera – Zedek, Tyl (80. Engler), Rídl (13. Stránský), Kroča, Knapčík, Jevický, Janků ( 90. Mikuláš), Gregor, Gajdošík, Bída. Trenér: F. Miko. Sušice: Hastík – Švejčara, Šur (88. Kucharovic), T. Skopal, L. Skopal, P. Omachlík, M. Omachlík, Mikulík (68. J. Kaštánek), A. Kaštánek, Hejda, Hastík. Trenér: J. Surý.

TRAPLICE – DRSLAVICE 2:1 (1:0)

Domácí byli po celé utkání lepší, jako by se projevilo, kdo víc potřebuje body. Uklidňující gól ale vstřelili až na konci první půle, kdy se po rohu nemýlil Gelien. I druhý gól měl původ v rohovém kopu, tentokrát se šťastně zády trefil Čevela. Teprve potom se připomněli i hosté, domácí ale jejich snažení dlouho bez problémů krotili. Až tři minuty před koncem zápasu zkomplikoval domácím snadnou cestu za tříbodovým ziskem Dýmal, víc toho ale hosté nestihli.

Branky: 43. Gelien, 60. Čevela - 87. Dýmal. Rozhodčí: I. Martoni. Diváci: 120. Traplice: Vávra – Trávníček (85. Valér), Štefka, Slavík, Pekárek, Krist, Kolínský, Kamarád, Gelien, Čevela (78. Trávníček), Vaverka (75. Blecha). Trenér: J. Růžička. Drslavice: Hroch – Vacula (46. Říha), Šrámek, Sehnal, Přecechtěl, Orlovský, Moravanský (78. Beníček), Lux (68. Věrný), Dýnka, Dýmal, Bureš. Trenér: P. Přecechtěl.

BÍLOVICE – BORŠICE u BL. 1:1 (1:0)

Domácí měli začátek z říše snů. Už ve 3. minutě se dostal špatně odkopnutý balon k Mazáčovi a ten už věděl, co s ním udělat - 1:0. Pak se hra odvíjela především mezi šestnáctkami, pouze jednou musel zasahovat domácí gólman Slavík, který si ale s pokusem Bilíka nadvakrát poradil. V 73. minutě ale dopadl souboj těchto dvou hráčů lépe pro hostujícího útočníka. Slavík si sice na jeho pumelici sáhl, míč se ale od tyče odrazil do sítě a utkání tak skončilo nerozhodně 1:1.

Branky: 3. Mazáč - 73. Bilík. Rozhodčí: Katrňák. Diváci: 150. Bílovice: Slavík – Zlámal, Vicudilík, Tomeček, Strapina, Pekárek, Pastyřík, Otáhal, Ondroušek (70. Knot), Mazáč, Jankůj (52. Říha, 72. Ondrůšek). Trenér: M. Kerbr. Boršice u Bl.: Kadlček – Tureček (86. Chudík), Slaník, Němeček (90. Andrášek), Lukáš, Ježek, Jankůj, Huspenina, Hotař, Halík (46. Ondra), Bilík. Trenér: V. Kaštánek.

SLOVÁCKO-VÁŽANY – POPOVICE 3:1 (1:1)

Hosté potřebují body jako sůl a ve 42. minutě je k nim notně přiblížil Omelka, který otevřel účet zápasu. Hráčům Popovic ale dlouho úsměvy na tváři nevydržely, neboť v poslední minutě úvodního dějství vyrovnal z přímého kopu Pavlíček. Utkání jim ještě více zhořklo hned po přestávce, kdy Šestáka podruhé překonal Machynka. Pak navíc viděl během čtvrt hodiny dvakrát žlutou kartu horkokrevný Tetera, a když vzápětí po jeho vyloučení vstřelili domácí třetí gól, nebylo co řešit.

Branky: 45. Pavlíček, 46. Machynka, 60. Šoustek - 42. Omelka. Rozhodčí: J. Němec. ČK: 59. Tetera (Popovice). Diváci: 70. Slovácko-–Vážany: Verbík – Vaculík (90. Máčala), Trlida, Šuba (84. Měšťánek), Šoustek (73. Roubalík), R. Pavlíček, M. Pavlíček, Oharek, Machynka, Kolář, Červora. Trenér: M. Soustružník. Popovice: Šesták – Tetera, Prajza, Omelka, Musil (83. Šuránek), Knot, Hladný, Hanáček (61. Mikulec), Dufka, Bičan, Šácha. Trenér: L. Jegla.

KORYTNÁ – POLEŠOVICE 3:2 (1:0)

Dramatické utkání okořenila jedna červená karta a především pět branek, čtyři z nich padly až v závěrečné dvacetiminutovce. Domácí zásluhou Halodova gólu dlouho vedli, v 73. minutě ale nejlepší střelec okresního přeboru Pavel Kunt ranou z přímého kopu vyrovnal. Hosté ale ještě ani nestihli doslavit a už opět prohrávali. Tři minuty před koncem po vyloučení domácího Málka svitla hostům naděje. Jenže jeden ze zadáků nastřelil dotírajícího Šimka, od kterého se balon odrazil do brány a domácí rázem vedli 3:1. V samém závěru si alespoň vylepšil střeleckou statistiku opět Kunt.

Branky: 11. Haloda, 74. Popelka, 90. Šimek – 73. a 93. Kunt. Rozhodčí: Čikl. ČK 87. M. Málek (Korytná). Diváci: 120. Korytná: Krejčík – Vaďura (81. Růžička), Vacula, Suchý, Šimek (91. Kurtis), Popelka, Navláčil, Málek, Josefík, Haloda, Medůsek. Trenér: P. Persona. Polešovice: Kubičík – Martykán (32. Lubojacký, 46. Bilík), Kunt, Konečný, Z. Janík, M. Janík, Černoch, Běhávka, Bednařík, Bartošík, Andrýsek. Trenér: K. Přibyl.