Ve fotbalovém Slovácku se na příjezd moravskoslezských rowdies pečlivě připravují. „Na tento zápas bude razantně navýšen počet pořadatelů a členů ochranky. U vstupů bude pak pořadatelská služba provádět důsledné kontroly, aby se minimalizovala šance, že se na stadion dostanou nepatřičné osoby či předměty,“ informoval o plánovaných opatřeních ředitel uherskohradišťského klubu Vladimír Krejčí. Ten se domnívá, že válka při středečním zápasu na hradišťském stadionu nehrozí. „Je pravda, že utkání je označeno jako rizikové a dosavadní souboje neprobíhaly vždy v klidu. Ale na druhou stranu nenastaly ani závažné konflikty. Každopádně věřím, že utkání po organizační stránce standardním způsobem zvládneme,“ nechal se slyšet Krejčí.

V ulicích města bude k případnému zásahu připravena i policie. „Řady policistů budou posíleny i o brněnskou pořádkovou jednotku,“ sdělil uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Na přítomnost chuligánů ve městě myslí i někteří fanoušci Slovácka. „Vlastním dvě klubové šály a tu cennější tentokrát nechám doma. Její ztráta by mě v případě napadení mrzela,“ prohodil jeden z příznivců slováckého mužstva Pavel Dovrtěl.

Tisícovka ostravských rowdies zkomplikovala na konci února ligové utkání mezi Brnem a Baníkem, když se jí podařilo vtrhnout na trávník a zahnat pořadatele na útěk. Pořádek sjednala až státní policie, která si za zásah od brněnského klubu naúčtovala osmdesát tisíc korun.

Začátek utkání se kvůli nepokojům asi o půl hodiny opozdil, jednoho ostravského fanouška poslal soud za mříže.

Michael Lapčík