V rámci středoškolské vzdělávací soutěže Formule 1 ve školách se jim podařilo v celostátním finále České republiky vybojovat třetí příčku mezi 14 účastníky z ČR, Slovenska a Polska.

 Šestý ročník této soutěže se na přelomu května a června konal v plzeňské Techmanii Science Center a poprvé hostil také zahraniční týmy. „Konkurence byla velmi vyrovnaná. Myslím, že jsme vynikali v designu a rychlosti našeho vozu, naopak spíš slabší byla ústní prezentace," vystihl krátce své dojmy ze soutěže za hradišťské účastníky Jakub Lekeš.

Všechny závodní týmy absolvovaly ústní prezentaci, technickou kontrolu modelů, představení boxů před marketingovou porotou a také samotný závod na dráze. Celkovým vítězem se stal ST Racing team ze Strakonic, druhou příčku obsadil CFR Team z Hradce Králové. Třetí místo patřilo Thunder-racing teamu, který tvoří čtveřice studentů třetího ročníku strojírenského oboru uherskohradišťské průmyslovky – Daniel Bureš, Vojtěch Hanáček, Jakub Lekeš a Jakub Růčka. Hradišťská škola se soutěže se svými týmy účastní pravidelně.

Soutěž mladých automobilových konstruktérů Formule 1 ve školách se letos konala již pošesté. Studenti škol v rámci příprav navrhnou, nechají vyrobit a otestují vlastní model formule 1. Makety, které mají předem stanovené parametry, jsou zhotoveny z balzového dřeva a jsou poháněny bombičkami s oxidem uhličitým. Výroba vozu obnáší mimo jiné vytvoření jeho modelui v počítači a vyhotovení na pěti-osém CNC. Náklady na výrobu jednoho závodního vozu dosahují částky 18 tisíc, hradišťský tým se účastní soutěží až se třemi vozy. Samotné závody se konají na pětadvacetime­trových dráhách.