Ve třiačtyřiceti letech letos v lednu náhle zemřel partner Martiny Vaculové, maminky tří dětí. A osud tomu chtěl, že asi po týdnu zemřela také jeho maminka, která Martině pomáhala s vnoučaty. Sbírka pro ně mezi zaměstnanci České zbrojovky vynesla 50 tisíc korun.

„Věřím, že pro paní Martinu je tato naše pozornost kapkou naděje do budoucnosti a dalších let. Dobročinnost patří k důležitým hodnotám naší firemní kultury. Podporujeme různé společenské a sportovní aktivity včetně projektu 450 mililitrů naděje, jenž je určen prvodárcům krve,“ uvedl generální ředitel České zbrojovky Jan Zajíc.

Martina Vaculová přebírala symbolický šek se svojí devítiletou dcerou Lilianou.

Předávání Ceny veřejnosti v soutěži Malujeme s Uprkou. Vítězkou se stala 11letá Karolína Michálková z Prakšic. Na předávání nechyběli její rodiče, prarodiče, ani její učitelka výtvarné výchovy Jana Kovaříková.
Soutěž Malujeme s Uprkou vyhrála dívka z Prakšic. Za Krojovaný pár

„Nesmírně si toho vážím. Děkujeme,“ řekla s dojetím.

Další peníze pro osiřelou rodinu vynesla sbírka založená starostou Korytné Josefem Klonem.

„František by byl na všechny dárce určitě pyšný, stejně jako já. Martině všichni ukázali, že v nelehké situaci není sama, že má kolem sebe spoustu dobrých andělů,“ smekl před bezmála šesti sty dárci Josef Klon.

František se podle jeho slov s vervou pustil do opravy rodinného domu, ale bohužel už ji nedokončil. Dům tak potřebuje nový kotel a nedokončené jsou rekonstrukce podlah, dětských pokojů a sociálního zařízení,“ uvedl Klon.

Šest dnů byl součástí Slováckého léta stánek Českého národního registru dárců dřeně a účastníci festivalu se tak mohli zapsat na seznam.

„Nakonec tak učinilo 205 potenciálních dárců. Pevně věříme, že svého dárce najde také Šimonek z Babic, který dřeň akutně potřebuje,“ řekla manažerka Slováckého léta Petra Kučerová.