Opravy se před nedávnem dočkaly alespoň sochy světců, které zdobí fasádu kostela. Nová je také velká kamenná římsa kostela, která obepíná část nádvoří sousední budovy sousedící bývalé jezuitské koleje. To vše je sice ozdobou svatostánku, ten ale nutně potřebuje další opravu. Z rozlehlého objektu, který je dominantnou Masarykova náměstí v Uherském Hradišti totiž opadává venkovní omítka. A její výměna nebude levná ani jednoduchá. „Už máme i projekt na tuto část oprav. Chybí ale to nejdůležitější, a to jsou peníze. Oprava totiž bude stát sedmnáct milionů korun a to je astronomická částka. Čekáme, až bude vyhlášený dotační program do kterého bychom se mohli s naším požadavkem přihlásit. V současné době ale tato forma dotací není, a tak nám nezbývá než čekat a doufat," přiznal uherskohradišťský farář Ján Turko, který dodal, že v současné době stojí jeho farnost před nelehkým úkolem. „Část peněz musí sehnat farnost. S hradišťskou radnicí jsme se dohodli, že farnost i město přispěje půl milionem korun, a tuto částku přidáme k případné dotaci," podotkl Ján Turko.

Vedení města přislíbilo, že pomoc skutečně poskytne, a to nejen příští rok. „S příspěvkem na opravu kostela skutečně počítáme a zahrnuli jsme ji do rozpočtu na příští rok, kdy jsme připraveni na opravu svatostánku vyčlenit půl milionu korun. Stejnou částku pak připravíme i pro rok 2015," informoval uherskohradišťský místostarosta Evžen Uher.

Kdy Evropská unie vyhlásí dotační program do který by bylo možné opravu kostela zahrnout, není jasné. „Pozorně sledujeme všechny vyhlášené programy a doufáme, že se nám podaří dotaci co nejdříve sehnat. Jakmile se tak stane, opravy musí začít co možná nejdříve," podotkl farář Ján Turko.