Zápas začne v 18.45 hodin na tamním Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty.

Utkání je totiž ze strany policie vyhodnoceno jako rizikové, přestože vedení 1. FC Slovácko nemá zprávy o tom, že by si nějací francouzští fandové vstupenky na utkání pořídili.

„Vstupenky na utkání jsou vyprodané. Neobdržel jsem žádné informace o tom, že by si nějací fanoušci z Francie zakoupili lístky, i když není vyloučeno, že se někteří z nich přijedou na utkání podívat. Sektor fanoušků hostí zaplní děti z naší fotbalové akademie, kterým jsme vstupenky do toho prostoru rozdali,“ řekl Deníku mluvčí 1. FC Slovácko Marek Jurák.

Policisté přesto mají v plánu situaci monitorovat před zápasem, v jeho průběhu i po skončení utkání.

„V případě narušení veřejného pořádku budou policisté připraveni okamžitě zasáhnout,“ uvedla policejní inspektorka Barbora Balášová.

Bezpečnostního opatření se podle Balašové zúčastní několik pořádkových jednotek, policisté z pohotovostního a eskortního oddělení, oddělení cizinecké policie, z obvodních oddělení, dopravní policisté, policejní psovodi a policisté z řad policejní hipologie. Dále kriminalisté a policisté z antikonfliktního týmu, strážníci Městské policie Uherské Hradiště a členové bezpečnostní agentury. V neposlední řadě bude připravena i Letecká služba Policie ČR.

 „Apelujeme na dodržování pravidel silničního provozu, důsledné respektování dopravního značení a pokynů policistů, strážníků a pořadatelů. Vzhledem k předpokládanému nárůstu silničního provozu v době před konáním utkání a velkého počtu fanoušků v blízkosti vstupu na stadion, nabádáme návštěvníky, aby dorazili s dostatečným časovým předstihem,“ vzkazuje Barbora Balášová. Tak jako před každým utkáním, upozorňují policisté na zákaz vstupu na stadion osobám s jakoukoli pyrotechnikou a zakázanými předměty i zjevně podnapilým.