Ta je zavedla do tamní prestižní jezuitské chlapecké školy St Ignatius College, ale také za poznáváním londýnských pamětihodností.
Podle kantorky Ireny Jurčíkové byla cílem exkurze studentů Stojanova gymnázia nejen návštěva a seznámení se s partnerskou školou v Londýně, ale také příležitost k tomu, aby naslouchali angličtině tamních studentů v hodinách jejich výuky a mohli s nimi konverzovat.

„Zaujal mě individuální přístup kantorů tamní školy ke studentům při výuce v hodině ekonomiky. V ní byli jen tři. tři studenti, s nimiž zcela neformálně diskutoval o ekonomických problémech v Anglii a Evropské unii jejich učitel,“ dal průchod pocitům z výuky sedmnáctiletý student Jan Hrbáček z Louky na Hodonínsku. Souhlasně mu na osobní přístup učitelů k žákům přikyvovala Dominika Maňásková z Hradiště. „Učitelé mají se svými studenty moc pěkné vztahy a živě se zajímají o jejich názory, což u nás až tak často nebývá,“ neodpustila si poznámku sedmnáctiletá Dominika. Šimon Král z Bánova si zase pochvaloval vřelé přijetí v londýnské chlapecké škole. „Téměř bez problémů jsme se s tamními žáky domluvili. Když se konverzace někde trochu zadrhla, byli na nás hodní a snažili se nám pomoci,“ pochvaloval si pochopení anglických studentů Šimon.

Kantoři i studenti Stojanova gymnázia potvrdili, že exkurze v Londýně splnila jejich očekávání. „Navázali jsme s partnerkou školou další spolupráci a pozvali jsme jejich pěvecký sbor na slavnost sv. Václava a na druhý Festival duchovní hudby na Velehrad,“ referovala Irena Jurčíková. „Považuji zájezd do Londýna za velmi zdařilý, pro naše studenty za silně motivační pro další učení anglického jazyka,“ konstatoval gymnaziální kaplan Radim Kuchař.