Starosta města Ladislav Kryštof doufá, že poté, co se soudce před několika dny přesvědčil o skutečném stavu věci, bude moci město začátkem příštího roku s majetkem volně nakládat. Jeho přesuny zablokovala exekutorka Jitka Studená.

„Nejde o peníze, ale o vyklizení pozemku. Já bych to nazval zvůlí exekutora, který se nepřesvědčil o stavu věcí, stejně tak jako před tím soud,“ komentoval případ Kryštof. Představitelé brodské radnice se snaží proti exekuci bránit u soudu a mají v úmyslu prostřednictvím Svazu měst a obcí iniciovat změnu zákona, který by dosavadní postup změnil. Starosta podle svých slov doufá, že poté co se soudce přesvědčil, že město pozemek již vyklidilo, bude moci začátkem roku již se svým majetkem opět disponovat.

Částečně jasno v kauze udělala předsedkyně Okresního soudu v Uherském Hradišti Marie Chmelařová. „Návrh na ukončení exekuce tady máme.

ozhodnutí soudce však nemohu předjímat,“ uvedla Chmelařová a upřesnila, že soud exekuci může nařídit, ale již nemá vliv na její průběh. Hrozbu exekuce nechtěl hodnotit ani Antonín Kočař, který žalobu proti městu podal. „Já nemůžu a ani nechci komentovat naši legislativu,“ poznamenal Kočař. Spekulacemi o tom, zda město Uherský Brod z pozemku Kočaře vyklidilo stavební materiál, či nikoliv, vrcholí jejich letité. Vyjádřit se k hodnotě blokovaného majetku nechtěli ani zástupci exekutorského úřadu z Přerova. „Pokud nejste účastníkem řízení, nemůžeme vám cokoliv sdělit,“ uvedla sekretářka exekutorského úřadu Jitky Studené.