Autorka hry Little sister Radmila Hrdinová vtipně rozehrává osudy lidí, kteří vstoupili do televizní soutěže, aby vyhráli velké množství peněz. Někteří ale přestávají rozlišovat, kde je realita skutečná a kde ta fiktivní, a to vede ke katastrofě.

„Pro mě je hlavním tématem té hry touha po úspěchu a manipulace. Hlavní hrdinka chce uspět v dnešním světě, je připravená pro to hodně obětovat a manipulovat lidi kolem sebe, aby dosáhla svého cíle. Přestože je velmi schopná, nevšimne si, že se i ona sama stala předmětem manipulace. A tak zajde dál, než původně plánovala,“ přiblížila děj sedmadvacetiletá režisérka Martina Schlegelová.

Aby byl pohled do kuchyně reality show co nejdůkladnější, divadelníci si na konzultaci pozvali Emila Zajace z první řady Vyvolených. „Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí. Emil nám vyprávěl o tom, co všechno byli lidé ve vile ochotni udělat pro úspěch. Jak se snažili na sebe upoutat pozornost,“ říká představitel jedné z rolí soutěžících Josef Kubáník.

„Taky nám vyprávěl, jak měl štáb všechny soutěžící v hrsti. Jakmile třeba jeden z nich situaci psychicky nezvládal a chtěl ze soutěže odstoupit, upozornili jej jen tak mimochodem na sankce ve výši několika set tisíc korun. A řekli jen: ´Dobře, právníci všechno připraví a můžeš jít domů´,“ vzpomíná Kubáník s tím, že zajímavé byly i informace o tom, co se soutěžícími reality show nakonec udělala, jaké jsou jejich další osudy.

Režisérka Schlegelová to všechno shrnuje slovy: „Dozvěděli jsme se zkrátka spoustu zajímavých věcí právě o té manipulaci, o tom, jak se vyrábí realita v reality show a jak to prožívají ti pokusní králíci, kteří jsou zavření ve vile, a potom je vypustí ven a nechají napospas davům fanoušků.“

Světová premiéra velmi atraktivní novinky bude uvedena na Malé scéně Slováckého divadla v pondělí 27. října.

Do hlavní dvojrole obsadila Alžbětu Kynclovou, v dalších rolích diváci uvidí Jaroslavu Tihelkovou, Pavla Hromádku, Annu Slezákovou – Mikovou, Jitku Joskovou, Moniku Horkou, Josefa Kubáníka, Jiřího Hejcmana, Andreu Nakládalovou a Terezu Novotnou – Mikšíkovou.

(kaj)