V jeho sále se sešlo 206 vzorků pálenek. 123 jich bylo z trnek a durancií, zbytek byl z rozmanitých darů přírody – meruněk, jablek, hrušek, třešní, mirabelek, višní, jahod, špendlíků, ořechů a višní.

„Loni bylo u nás málo slivovice z trnek, které z velké části na jaře pomrzly. Mám v zahradě téměř vedle sebe trnku a durancii. Na trnce květy zmrzly na padrť, mirabelka mrazu odolala a dala hodně plodů,“ svěřil se Miroslav Grebeň, jeden z pořadatelů jednoho z nejstarších koštů destilátů na Slovácku.

Při ochutnávání destilátů se nejednou stočila řeč k receptům na výrobu slivovice. Její vyznavači se shodovali na tom, že tím jediným receptem a podstatnou ingrediencí je kvalitní kvas ze zdravého ovoce, což znamená práci od jara do podzimu. Stromy je ale také potřeba pravidelně hnojit a pečlivě ošetřovat.

A které slivovici 23členná degustační komise přisoudila prvenství a keramické džbány? Byla to duranciovice z roku 2016 od zlechovského Stanislava Vávry. Nejlepší hruškovici měl Richard Martinák z Břestku a nejlepší meruňkovici Petr Janoušek ze Zlechova.