I. slavnosti guláša – O mistra ve vaření kotlíkového guláše – oficiálně propuknou následující den, v sobotu 21. srpna.

Páteční program se ponese v diskotékovém duchu. Od šesti hodin startuje Disco Trisco Open air, kterou bude mít v režii DJ Škařupa. Návštěvníci mohou „trsat“ až do rána, případně do vyčerpání.

V sobotu od desáté hodiny ranní mohou zaregistrovat adepti na mistra kotlíkového guláše svůj tým a připravit si stanoviště. Soutěžit se začíná úderem poledne. Během souboje o nejlepší guláš mohou návštěvníci akce ochutnat různé variace gulášové pochoutky. Degustace bude pokračovat až do čtyř odpoledne a organizátoři slibují na pětadvacet druhů guláše, což svědčí o tom, že bude opravdu z čeho vybírat. Výsledky soutěže „O mistra ve vaření kotlíkového guláše“ vyhlásí pořadatelé hodinu nato.

„Slavnosti guláša“ zpestří bohatý program, který nabízí Redbull show, exhibici Jägercomando nebo kuriózní zápasy v bahně. Účastníci akce se také mohou zapojit do soutěží o hodnotné ceny. Doprovodným programem provází DJ Koci.

Akce se uskuteční na „plantáži“ nacházející se v areálu BM za školou. Vstupné se pohybuje od 50 korun za páteční party do 80 Kč za I. slavnosti guláša v sobotu. Za oba dny pak zaplatí návštěvníci rovnou stokorunu.

Kateřina Havlová