„Jde o novinky našeho vinařství z roku 2015 a poprvé je nabídneme na Tichých vínech Reduta, protože právě tato akce je hodna toho, abychom tato vína představili právě na ní," uvedl Břetislav Jakubík. Tato dvojice vín se podle jeho slov bude výrazně lišit od předchozích vín ze zlechovského vinařství.

„U jejich výroby jsme použili nejmodernější technologie, schopné zachovávat ve víně ty nejdůležitější a nejvzácnější látky, ať už jsou to antioxidanty nebo minerální látky. Obě vína se projevují také tím, že obsahují minimální množství veškerého oxidu siřičitého do 60 miligramů na litr," upřesnil zlechovský vinař.

A proč právě Cyrillus a Methodius? „Ke své rodné hroudě se stavíme jako patrioti. Vinohrady máme vzdálené vzdušnou čarou zhruba dva kilometry od velehradské baziliky, no a Cyril s Metodějem přinesli v roce 863 do tohoto kraje také kulturu kolem vína i samotné vinařství. Pro nás jsou to vážené osoby, před nimiž se rádi pokloníme a našimi víny bychom jim chtěli vzdát hold," uzavřel Břetislav Jakubík.