„Šlo o doporučení ze strany rady města o zrušení koncertu. Konečné rozhodnutí bylo na panu řediteli, nicméně postoj rady města je takový,“ řekl ČTK starosta Uherského Brodu Ferdinand Kubáník a odkázal na pondělní usnesení radních.

„Rada města doporučuje řediteli Domu kultury Uherský Brod zrušit koncert Jaromíra Nohavici z důvodu nedostatečné distance zpěváka vůči prezidentovi Ruské federace,“ je napsáno v usnesení.

Koncert byl podle vyjádření Srnce pro ČTK vyprodaný.

„Bylo obsazených 542 míst. Tomu, kdo vstupenky zaplatil kartou nebo je kupoval on-line, peníze vrátíme na jeho účet. Ti, kteří si lístky koupili hotově u nás v Galerii Panský dům, kde máme pokladnu, dostanou oproti vstupence zase hotovost zpátky,“ řekl Srnec.

Jaromír Nohavica obdržel v roce 2018 přímo v Kremlu od ruského prezidenta medaili určenou ruským občanům i cizincům, kteří se významně zapsali v kulturní oblasti, literatuře či jiných oborech umění.

Ocenění se rozhodl si ponechat i po invazi ruských vojsk na Ukrajinu. Proti válce na Ukrajině se však vyjádřil, stejně tak řekl, že nesouhlasí s Putinem a válka že je mu proti srsti.