„Majitelka neměla dost sil, aby sama tak velkého psa z vody vytáhla. Na pomoc jí přijeli profesionální hasiči ze stanice Uherské Hradiště. Zásah jim komplikoval velmi promáčený terén. Vyděšeného chlupáče se však podařilo dostat z vody zpět na břeh a vrátit majitelce. Ten do vody podle ní neskočil, ale nešťastně sklouzl po nestabilním povrchu,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Hasiči podle mluvčí museli na místo přijet terénním autem se záchranářským vybavením. Jeden z si na sebe oblékl neoprenový oděv, takzvaný sucháč a psa doslova lovil v řeky.

„Nebylo snadné vytlačit z vody promočené čtyřicetikilové zvíře. Kusy navlhlého okraje koryta řeky odpadávaly do vody a hasičům na břehu, kteří kolegu ve vodě jistili lany, to podkluzovalo. Kolega ve vodě se musel prát i s docela silným proudem řeky,“ popsal událost velitel zásahu.

Z Moravy vytažený pes 'Berňák' s hasičem, který pro něj šel až do vln řeky. Vpravo majitelka chlupáče.Z Moravy vytažený pes 'Berňák' s hasičem, který pro něj šel až do vln řeky. Vpravo majitelka chlupáče.Zdroj: Deník / VLP Externista

Po vytažení „Berňáka“, jak psa hasiči důvěrně pojmenovali, z Moravy, se mohli vrátit spokojeně na základnu.

O případu slyšel i starosta Kněžpole Petr Knot. „Šlo opravdu o kuriózní situaci, která se stala nedaleko místa, kde se Březnice vlévá do Moravy. Jsem rád, že vše nakonec dobře dopadlo,“ poznamenal starosta.