„Na dračích lodích se představí asi 60 týmů z celé republiky a k tomu i dvě posádky ze Slovenska. V každé ze tří kategorií, open, mixu a žen, pojede deset až patnáct lodí. Z toho třicet až pětatřicet v hlavním závodě Mistrovství České republiky a v závodě amatérských a firemních posádek pojede čtyřiadvacet lodí,“ prozradil předseda Novoveských Řezníků Zbyněk Ondračka.

Start dračích lodí zahájí Mistrovství ČR na dvě sta metrů. Kolem poledne bude následovat doplňkový závod amatérských a firemních posádek, který potrvá do odpoledních hodin. Po jeho ukončení se pojede znovu závod Mistrovství ČR, tentokrát na dva kilometry.

Vítěz Mistrovství České republiky dračích lodí bude představen až na sobotní večerní zábavě. Ta začne kolem dvacáté hodiny vyhlašováním nejlepších posádek. Vítězný tým obdrží pohár a pro každého závodníka je přichystána medaile. Ani v neděli nebudou diváci ochuzeni o podívanou. Od desíti hodin se pojede další závod Mistrovství ČR na pět set metrů.

Vjezd na místo konání však bude zakázán. „Je tam ochranné pásmo a sehnat si povolenku také nelze. S firmou Dobet, spol. s.r.o. jsme dohodnuti, avšak ani oni nemohou vjezd a parkování na Kunovské tabuli povolit,“ dodal Ondračka.

Sandra Vasková