Po transportu do centra města ji vztyčili na standardním místě Masarykova náměstí nedaleko pošty, kousek od hotelu Slunce. Vánoční i světelné výzdoby by se jehličnan měl dočkat do 26. listopadu.

Rozsvícení vánočního stromu a vánoční výzdoby plánuje město Uherské Hradiště bez tzv. Videomappingu na pátek 26. listopadu, kdy bude zahájen prodej občerstvení v dřevěných stáncích, takzvaný „malý jarmark“, který potrvá až do 6. ledna.

Vernisáž výstavy Jana Saudka ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti, 18. listopadu 2021
Velká Saudkova výstava v Hradišti oslavuje i provokuje. Nahlédněte

Tradiční Vánoční jarmark (velký) plánuje radnice v rozmezí 11. – 22. prosince. Jarmark, na kterém se představují zejména prodejci tradičních rukodělných výrobků, bude doprovázet kulturní program, který bude ve všední dny zejména odpoledne a večer. V dopoledních hodinách bude znít reprodukovaná hudba, především koledy.

Také letos bude v Uherském Hradišti možné bruslit na umělém kluzišti, které bude umístěno ve sportovním areálu na sídlišti Východ.

Kluziště bude v provozu od 26. listopadu. Bruslit bude možné denně (s výjimkou 24. - 25. prosince a 1. ledna) od 10 do 18 hodin.