Stovky obrázků, kreseb, skulptur či plastik vytvořených rozmanitými výtvarnými technikami vyzdobily stěny přízemí i prvního patra učebního bloku. Tradičně nemohl chybět bohatý kulturní program včetně vystoupení členů taneční a hudebních tříd, divadelních představení a zpívání koled.

Mimořádný zájem dětí a jejich příbuzných, kteří o druhém adventním víkendu školu doslova zaplavili, patřil možnostem vyrobit si gelovou svíčku, připravit papírové přáníčko, vánoční dekoraci, keramickou pokladničku nebo si vyzkoušet odlévání čokolády.

„Vánoční výstava je dlouhé roky už samozřejmou součástí této školy, kterou jsem navštěvoval i já. Dnes jsem tady se svými dvěma dětmi a ty jsou nejvíc ze všeho nadšené z dílniček. Byly by schopné v nich vydržet snad až do večera,“ poznamenal Slavkovjan Libor Švardala.

Den před výstavou, v pátek 8. prosince, si Základní umělecká škola v Dolním Němčí připomněla 20. výročí své existence. Nechyběli při tom současný dolněmčanský starosta František Hajdůch ani jeho předchůdce František Baroň a další hosté.