Spekulace o tom, že řidič srazil mladou dívku z Dolního Němčí a hocha z Hluku, nakonec vzala za své, neboť se potvrdilo, že dvojice cestovala ve vozidle spolu s policistou Markem Labovským, který řídil a je také podezřelý ze zavinění nehody. Ačkoliv případ šetří Inspekce ministra vnitra a až do jeho uzavření odmítá cokoliv sdělit, Slováckému deníku se podařilo zjistit řadu jeho okolností.

Podezřelý Marek Labovský, dopravní policista v Uherském Hradišti, který na dotaz redaktora Deníku nechtěl případ nijak komentovat, si podle hradišťské policejní mluvčí Jitky Zámečníkové musel vzít dovolenou. Poté ale bude nucen řady strážců zákona opustit.

Proč řidič ujel?

„Byla mu nařízena dovolená a byly také zahájeny úkony jeho propuštění ze služebního poměru,“ poznamenala mluvčí.

Zraněná Pavlína Křižková je momentálně hospitalizovaná v krajské nemocnici ve Zlíně. „Byla převezena do Zlína. Charakter zranění byl takový, že si další léčba vyžádala vyšší úroveň ošetřujícího pracoviště,“ informoval mluvčí nemocnice v Uherském Hradišti Jan Hrdý. Zdravotní stav Pavlíny označil momentálně za uspokojivý její otec Libor Křižka, který zároveň poznamenal, že on žalobu na Labovského podávat nehodlá. „Mohu potvrdit, že je nikdo nesrazil, poněvadž v tom autě jeli spolu. Žalobu podávat nebudeme,“ sdělil o víkendu Křižka.

Otázkou zůstává, proč řidič zraněným neposkytl pomoc a z místa nehody ujel. Odpověď na ni dá nejspíš až výsledek vyšetřování neštěstí, který však podle mluvčí Inspekce ministra vnitra Martiny Lídlové nebude znám dřív než za několik týdnů. „Musíme ctít presumpci neviny,“ oznámila Lídlová před několika dny.

Případ se udál minulý čtvrtek, kdy po třetí hodině ranní našel zraněnou dvojici ležet u silnice projíždějící šofér, který poskytl pomoc a zavolal policisty a záchranku. Z počátku nebylo zcela zřejmé, jak ke zranění mladíka a dívky došlo, podezření na policistu Labovského padlo ve chvíli, kdy byla na místě nehody nalezena registrační značka jeho automobilu, a po výpovědích svědků.

V minulém roce službu u policie v regionu podle Zámečníkové byli nuceni opustit celkem tři příslušníci. „Všichni byli propuštěni podle zákona 361/2003 Sb, o služebním poměru podle § 42 písmene d). Příslušník musí být propuštěn, jestliže porušil služební slib tím, že se dopustil zavrženíhodného jednání, které má znaky trestného činu a je způsobilé ohrozit dobrou pověst bezpečnostního sboru,“ citovala literu zákona Zámečníková.

Související článek:

Havárie u Dolněmčí: vyšetřují policistu