„V pátek a o víkendu se provoz na hlavním tahu chvílemi úplně zastavil. Ty tři kilometry od města do Sadů jsem jel asi půl hodiny. Navíc jsem dost spěchal, takže jsem v zoufalství zvažoval, zda auto někam raději neodstavit a běžet tam pěšky," vzpomíná rozčileně Roman Pospíšil z Uherského Hradiště. Podobně na tom byli a jsou další řidiči.

Ulici 28. října, kudy si řidiči zkracovali cestu, uzavřeli zástupci odboru dopravy. Značka zákazu vjezdu se u ústí ulice objevila v polovině minulého týdne. Stalo se tak z podnětu obyvatel ulice, kteří si stěžovali na hustý provoz pod jejich okny. Kolony aut prý tamní úzkou cestu chvílemi úplně ucpaly.

„Domnívám se, že uzavření ulice 28. října bylo nezbytné. Pokud by existovala varianta, jak přetížené dopravě ulehčit, jistě by ji odbor dopravy ve spolupráci s policií navrhl. Žádnou takovou možnost jsme ale nenašli," podotkl mluvčí hradišťské policie Aleš Mergental.

Řidič mířící od Uherského Hradiště do Mařatic, Tůní či dál směrem na Jarošov se tak musí obrnit trpělivostí.

Někteří z nich ji však nemají a jízdu „zkratkou" i přes zákaz vjezdu nadále riskují. „Od pátku 1. června do neděle 3. června jsme v této části města udělili celkem jednaosmdesát pokut. Ta se v takovém případě může vyšplhat až na dva tisíce korun," informoval velitel hradišťských strážníků Vlastimil Pauřík.