Od začátku minulého do poloviny tohoto týdne se tam konala zážitková dopoledne s Formulí 1. „Je to atraktivní téma. Děti díky němu poznají, jak to u nás na škole chodí a k čemu je studium povede. Chceme také zbořit mýty o škodlivosti slučování škol. Z vlastní zkušenosti vím, že je to proces přínosný, škola nám šlape,“ prohlásila mluvčí vzdělávacího zařízení Tereza Hubíková.

Stovky žáků z Uherskohradišťska si ve škole prošly sedmi stanovišti. Na prvním je čekalo seznámení se soutěžním projektem F1, v němž hradišťská průmyslovka zaznamenala letos úspěch. Jeho účastníci staví modely formulek z balzového dřeva, s nimiž závodí na padesátimetrové dráze. Hodnotí se reakční čas, konstrukce monopostu i marketing stáje. Závodů se letos zúčastnily dva průmyslovácké týmy a oba postoupily do republikového kola. V něm však na vysněnou první příčku, a tedy účast v celosvětovém finále ani jeden nedosáhl.

Na dalších pracovištích si zájemci zkusili zapojit elektrické obvody a pochopit funkci čítačů binárních čísel, proniknout do tajů 3D modelace a programování nebo se na počítačích pobavit u her pocházejících z dílny studentů školy.

Mezi spíše „neformulové“ aktivity pak patřilo klání v piškvorkách, kterým je Hradiště městem zaslíbeným, i balení dárkových předmětů a výroba ozdob či tvorba koktejlů a cukrové vaty v podání frekventantů hotelovky. „Můžu vám nabídnout Ovocnou vášeň nebo třeba Modré z nebe. Zvládnu namíchat asi deset různých nápojů. Všechny samozřejmě bez alkoholu,“ usmála se studentka druhého ročníku hotelnictví a cestovního ruchu Kateřina Bolečková.

Prezentaci si pro návštěvníky připravili i studenti zdravotnických oborů. Seznámili je s úkony první pomoci ošetřením krvácivých ran, umisťováním do stabilizované polohy, resuscitací a fixací zlomenin. „To se mi líbilo nejvíc. Zatím ještě nevím, kam si dám přihlášku, ale viděla bych to nejspíš na kadeřnici,“ podotkla deváťačka Tamara Macková z Hluku.

Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická pořádala zážitková dopoledne pro žáky základních škol druhým rokem. S jedenácti sty studenty je největším středoškolským vzdělávacím zařízením ve Zlínském kraji.