"Ve Zlínském kraji není dostatek zařízení, které by se o takové zájemce postaraly," nechal se slyšet vedoucí Domova pro seniory v Nezdenicích Martin Liška. V obou domovech platil navíc stop stav, co se týče příjmu dalších uživatelů, což byl velký problém. Pořadník na službu domov pro seniory totiž obsahuje více než sto žadatelů. V Nezdenicích ho však již odvolali pro ženské žadatelky a pro mužské žadatele je to dle slov vedoucího otázka dohledné doby.

Uherskohradišťská nemocnice bude mít nový vstup do centrální budovy.
Uherskohradišťská nemocnice bude mít nový vstup s kavárnou

Vznik uzavřených prostor v domovech ovlivní jak jejich chod, tak také například kapacitu pro jiné seniory. Například v Nezdenicích se spuštěním služby se zvláštním režimem kapacita sníží z aktuálních 165 na 115 uživatelů. Pro pacienty trpící Alzheimrem bude připraveno 27 lůžek. V současné době se klienti stěhují z míst, kde vznikne uzavřené oddělení a do konce měsíce listopadu by chtělo mít vedení domova prostor vystěhovaný. Se stavebními úpravami se začne po výběrovém řízení na zhotovitele, vše ale musí být hotové do konce roku 2018. 

Ženu viděli naposledy ve středu 27. září.
Pohřešuje se čtyřiadevadesátiletá Staroměšťanka

Ve Štepnicích zatím stop stav na přijímání klientů stále trvá. Od listopadu totiž dojde k rekonstrukci třetího patra, kde by právě mělo vzniknou uzavřené oddělení. "Rozhodli jsme se k tomuto kroku proto, že jsme museli odmítat relativně hodně klientů, kteří trpěli demenci nebo Alzheimrovou chorobou," prozradil vedoucí Domova pro seniory Štěpnice Bohumil Janík. Dodal, že z původních 152 míst pro seniory ubude 40 a vznikne 32 míst na uzavřeném oddělení.