Na úvod svátečního dne zahrála na nádvoří několik svižných skladeb dechová hudba Komňané a poté oslavy oficiálně zahájil vedoucí nezdenického domova pro seniory Jaroslav Kopper.

„Úroveň společnosti se pozná podle toho, jak se dokáže postarat o ty, kteří její pomoc potřebují. A tady v Nezdenicích se zaměstnanci vždycky snažili a snaží zajišťovat našim uživatelům důstojné stáří v maximálním pohodlí a pohodě. Za to bych jim chtěl poděkovat, a to nejen těm stávajícím, ale i těm, kteří zde působili před námi,“ uvedl Kopper.

Po projevech čestných hostů se ke slovu dostal dětský folklorní soubor Světlovánek z Bojkovic se svou cimbálovou muzikou. Předvedl pásmo písní a tanců z oblasti Kopanic, odkud nemalá část obyvatel domova pochází. Zájemci z řad veřejnosti si mohli dům pro seniory také prohlédnout a na vlastní oči se přesvědčit, jak tento ústav sociální péče vlastně funguje či jaké je jeho vybavení.

„Mám tady maminku, pravidelně sem za ní jezdíme a mohu říct, že je v Nezdenicích spokojená. Je aktivní a plná života. Přestože tento krok, přestěhování do domova, s ní celá rodina pečlivě zvažovala a byly i pochopitelně obavy, vím, že dnes by nevolila jinak,“ prohlásila jedna z návštěvnic oslav, která požádala o zachování anonymity.

Alena Kučerová

Související články:

Nezdenice: domovu pro seniory je třicet let

Domov pro seniory v Nezdenicích nabízí i bezbariérový park