Jejich setkání s místními fotbalovými fanoušky se uskutečnilo u příležitosti oslav 90. výročí založení dolněmčanského fotbalového klubu.

Pro podpis si přišly desítky zájemců. Nechyběly mezi nimi například maminky obou fotbalových talentů či šéf Okresního fotbalového svazu v Uherském Hradišti František Miko.

Jurásek s Ambrosem ale nejsou jedinými odchovanci, kteří to dotáhli až do ligy. V obci jsou hrdí i na brankáře Slovácka Víta Nemravu, jenž nyní hostuje v třetiligovém Uherském Brodu. V minulosti si nejvyšší soutěž v dresu Baníku Ostrava zahráli i Jan Bobčík nebo František Kadlček.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) v sobotním přípravném zápase zvítězili proti Prostějovu 2:1.
OBRAZEM: Slovácko vyhrálo v Prostějově. Udeřili oba útočníci

Ve stopách klubových legend nyní kráčí zejména čtyři odchovanci, kteří působí v akademiích ligových klubů. Brankář Adam Zimčík stejně jako jmenovec Adam Zimčík (opravdu se jmenují stejně – pozn. red.) působí ve Slovácku, Radim Kroča a Matyáš Jančář jsou zase ve Zlíně.

„U nás má fotbal dlouholetou tradici. Před třiceti nebo čtyřiceti lety nešlo říct, který ročník je lepší či horší. V každém družstvu byli výborní hráči. Geny se předávají z generaci na generaci, teď to táhnou jejich synové či vnuci. Jsem rád, že pořád vychováváme tak kvalitní fotbalisty, ale samozřejmě je jasné, že musíme mít i štěstí na špičkové hráče,“ řekl před časem Deníku předseda FK Dolní Němčí Ludvík Zimčík.