Všechny místní folklorní složky tam totiž uspořádaly už potřetí Předvánoční zpívání. To uvnitř objektu navíc doplnila výstavka sladkých vánočních dobrot, mezi kterými vyčnívaly hned tři perníkové chaloupky.

Součástí třičtvrtěhodinového pěveckého pásma, u něhož se diváci zahřívali horkým svařákem, však nebyly pouze tradiční koledy, ale také Pastýřská hra či písně, které si lidé na Slovácku rovněž kdysi notovali.

„Řekli jsme si, proč zpívat jen Narodil se Kristus pán nebo Tichou noc a nezkusit třeba staré písničky. Jsme přece na Moravě, a tady se vždycky zpívaly písničky o hospodářství o živobytí,“ řekl Petr Klein z účinkujícího národopisného krúžku Dolněmčan.

No, a protože k Vánocům patří i Pastýřská hra, tak tu letos zařadili do pásma také.

„Naposled jsme ji hráli někdy před pěti lety, ale teď jsme ji zkusili v jiném obsazení. Do rolí pastýřů jsme jednoduše nominovali pastýřky. A jak jsme se přesvědčili, i pastýřky mohou sklidit solidní aplaus,“ doplnil Klein.

Mezi dalšími účinkujícími byli v sobotu na pódiu Muzea Na Mlýně pěvecký sbor Dolněmčané, pěvecký sbor Tetičky a folklorní soubor Dolněmčánek.