„Stavba je právě dokončována. Dosud všechno probíhalo podle plánu, dokonce v mírném předstihu a nemáme důvod k nespokojenosti, zhotovitel pracoval přesně podle našich představ. Směřujeme ke slavnostnímu otevření areálu, které se uskuteční na konci měsíce června,“ prozradil Jaroslav Zatloukal.

Toto městské sportoviště podle mluvčího hradišťské radnice Jana Pášmy vzniklo v metropoli Slovácka nákladem 9,2 milionu korun, za podpory Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Dotace činí 4,68 milionu korun. Podle Jana Pášmy však nemá jít pouze o prostor pro jízdu na skateboardu, ale o multifunkční zařízení využívané k dalším sportům a volnočasovým aktivitám, jako jsou skuterboarding (koloběžky), BMX kola či kolečkové a in-line brusle.

„Skatepark bude obsahovat všechny potřebné prvky respektující poslední trendy skateboardu. V ploše bude streetová část a hlavní dominantní bazénová část. Skatepark doplní sjezdy, zídky, lavičky a bezpečnostní zábradlí na vybraných místech,“ prozradil Jan Pášma před časem Deníku.

Skatepark sice vyrůstá u aquaparku, oba areály ale mají být odděleny oplocením.

Zdroj: Deník/Pavel Bohun