„Pokud se nám podaří dostat dotaci na nové kabiny pro fotbalisty, tak ty bychom v tomto roce chtěli obnovit i je. Také chystáme zřídit novou kanalizaci a přípojku vody v místní části Lhotka. Nad knihovnou bychom chtěli postavit nové byty pro začínající mladé rodiny, aby nám lidé z Hradčovic neutíkali,“ prozradil Deníku Antonín Ondrůšek.

Ten je v současnosti s fungováním vesnice spokojený.

„Kromě tedy toho, že nás svazují bezpečnostní protikoronavirová opatření a nemůžeme mít kulturní akce a zápasy,“ tvrdí starosta. Taková situace je podle něj potíž, protože by už lidé někam rádi vyrazili.

„Co se týče finanční stránky obce, tak s tím problém také nemáme. Myslím si, že se to v médiích nafukuje. Lidé jsou zbytečně strašeni. Na ty poměry, jaké teď panují, se máme opravdu dobře. Také si myslím, že díky uzavření prací a škol rodiče zjistili, jaké mají doma děti,“ přiznává první muž Hradčovic. Doba covidová podle starostových slov vyškolila Hradčovjany například v rozvozu obědů.

Starosta je pyšný na zaměstnance

„Hlavně seniorům, jsme nakoupili jednorázové obědníky. Máme i službu rozvoz obědům dětem, které navštěvují naši školu za stejných podmínek, jako kdyby chodily do školy. Zároveň za zvýhodněnou cenu nabízíme obědy i dětem, které bydlí v Hradčovicích, ale třeba navštěvují školu v Uherském Brodě. Jsem opravdu pyšný na naše zaměstnance,“ upřesnil Antonín Ondrůšek podrobnosti.

Obědy rozváží obecní zaměstnankyně a kuchařky, které by sice mohly být doma s plnou mzdou, ale ony se rozhodly vařit i v této situaci. A ještě k tomu podle starosty mají více práce, protože musí navíc dezinfikovat jídlonosiče.

K čemu ještě v Hradčovicích covid „přispěl“, to je začátek rekonstrukce školy.

„Vyměnili jsme podlahy a tabule. Ve školce jsme udělali kuchyň a zvětšili třídy. Tento rok bychom chtěli zbudovat nové sociálky ve školce,“ vypočetl Antonín Ondrůšek. Opravuje se také školní hřiště, kde jsou práce už téměř hotové. Pokračovat mají v plánu až přestane mrznout a zmizí sníh.

 

SILVIE VYKOPALOVÁ