Ty jsou sice až o třetím dubnovém víkendu, ale zájemci si mohli na jarmarku pořídit velikonoční dekorace, nebo se alespoň podívat na jejich tvorbu.

Hned u vstupu do sálu obdivovali lidé panáčky s pomlázkami, panenky s kraslicemi nebo kohouty vytvořené z kukuřičného šustí. U dalšího stolu okukovali dospělí i děti panenky, vytvořené kreativní technikou, ekupáží, neboli aplikací ubrouskovou technikou. „Já o těch panenkách říkám, že jsou to nevadnoucí kytičky. Na drátěnou konstrukci se postupně navazuje seno do tvaru panenky, která se oblékne do hedvábného papíru. Ten se natuží a po zaschnutí se na něj aplikuji nejrůznější dekory z ubrousků, kterých mám doma stovky," zasvěcuje do tajů ekupáže Jarmila Stašková z Míkovic.
Obdivuhodné byly slovácké batikované zelové kraslice, které na jarmarku představila bývalá kantorka Ludmila Dvořáková ze Sadů. „Tento způsob zdobení kraslic je připisován mojí novoveské prababičce Alžbětě Bartysové, která žila v 19. století, ale také její vnučce Kateřině Botkové, což byla moje babička. Od ní jsem se je jako desetiletá školačka naučila zdobit a dělám to dodnes," poodhalila svou životní zálibu Ludmila Dvořáková.

„Těší nás, že se na premiérovém velikonočním jarmarku pořádaném obecním úřadem prezentovala celá řada lidových tvůrkyň a tvůrců, kteří před zraky diváků tvořili nejrůznější velikonoční dekorace. O příjemnou atmosféru se postarali písničkami a básničkami předškoláci i žáci základní školy," neskrývala radost Naděžda Náplavová, jedna z organizátorek jarmarku.