Nejen víceúčelová sportovní hala, ale i klub s restaurací, fitness či obchod sportovních potřeb. To jsou smělé vize staroměstského Tennis Clubu o areálu v lokalitě Rybníček. Prozatím je však aktuální pouze stavba multifunkční haly, jež začala růst v září a zanedlouho bude hotová. „Provoz chceme zahájit ještě do konce roku. To by byl pěkný vánoční dárek. Ale víte jak je to s úřednickými razítky, uvidíme,“ potvrdil hlavní trenér tenisového klubu Jan Svoboda.

Pod lehkou montovanou konstrukci se skryjí tři tenisové kurty s víceúčelovým povrchem. V případě zájmu si jí budou moci užít i florbalisté či badmintonisté, v plánu je i pořádání diskoték na in-line bruslích. „Primární ale bude tenisové využití,“ upozornil Svoboda.

Klub totiž od roku 2008 provozuje tenisovou akademii pro mladé talenty. Letos se do programu přihlásila asi šedesátka dětí. Juniorská líheň má sice ke zlepšování svých schopností velmi dobré podmínky v letních měsících, v zimě však museli tenisté trénovat velmi neorganizovaně v různých prostorách. Od Vánoc tak najdou své útočiště na staroměstském Rybníčku.

„Vedeme družstvo baby tenisu, se kterým jsme organizováni pod Českým tenisovým svazem. Ti starší nehrají za náš klub, ale třeba za Zlín nebo Hradiště, někteří na úrovni mistrovství republiky. Třeba Martina Kudelová je pátou nejlepší mladší žákyní v republice,“ poznamenal Svoboda, podle něhož je nyní na Uherskohradišťsku po tenisu velká poptávka.

Staroměstští tenisté by prostory vznikající haly rádi dali k dispozici i dvěma nedalekým školám – základní a střední odborné s gymnáziem. Žáci by si tak mohli v dopoledních populárním sportem zpestřit hodiny tělesné výchovy. „Odpoledne pak hala bude sloužit akademii a po páté hodině veřejnosti,“ dodal Svoboda s tím, že stavbu si klub hradí z vlastních zdrojů.

Tělocvična zabrala kus prostoru, na kterém se již dříve sportovalo – ustoupilo jí poměrně zánovní hřiště na fotbal a házenou. Město však pozemky klubu prodalo a pronajalo. „Rozhodli jsme se snížit naše náklady na údržbu a dát šanci novému projektu. Na původní hřiště jsme dostali dotace před deseti lety a už jsme jimi nebyli vázáni, takže nic nebránilo jeho odstranění,“ konstatoval staroměstský starosta Josef Bazala.