Jeho účastníkům bude tvořit zázemí stanové městečko, parkovací prostranství, tamní fotbalové hřiště i areál v Hájku – čtyři rozměrné plochy běžně využívané zemědělci, rekreanty nebo fotbalisty. Během bohatého čtyřdenního programu se navíc představí 19 kapel. Svým počtem tak tvoří jednu z největších hudebních přehlídek na Slovácku.

„Moc se těším, ale také se trochu bojím. Všude se bude pohybovat hodně lidí, což není úplně ideální, na druhou stranu zde budeme hostit zajímavé kapely a soubory. Osobně si rozhodně nenechám ujít vystoupení Fleretu a Reflexů.

Od známých také mám doporučení na skupinu The Paraniod ze Slovenka, kteří mají výbornou zpěvačku," prozradila Tereza Radochová z Ostrožské Lhoty. Hlavních lákadel je přitom podle jednoho z organizátorů programu koncertů Jindry Hráčka mnohem víc.

„Naštěstí nám na poslední chvíli nikdo neodřekl účast, a tak se mohou návštěvníci těšit na všechny domluvené kapely. Z plánovaných vystoupení bych zmínil alespoň ABBA Rock Show, kteří nám vrátí o nějaký ten rok nazpět, nebo také speciální vystoupení kapely Dymytry, jenž něco chystá speciálně na sraz. I přes tyto pořady je pro mě celý program stejně atraktivní," dodal.

Celá akce bude startovat ve čtvrtek 30. června ve čtyři hodiny odpoledne úvodním slovem starosty Ostrožské Lhoty Antonína Jelénka. Poté se již rozezní areálem fotbalového stadionu první tóny kapely DR. Chilli – Chilli následované v sedm hodin večer Argemou.

„Ve čtvrtek se teprve všichni budou scházet. Živější to bude v pátek, kdy koncerty, ale i program pro účastníky srazu pojede od rána. Oficiální ukončení plánujeme na nedělní odpoledne, kdy nám zahraje dechovka Šarovec," uvedl hlavní pořadatel srazu Vít Lopata. Osobně by ze všech akcí vyzvedl doprovodný program areálu v Hájku, kde vystoupí na čtyři sta folkloristů i hostů až ze Slovenska.

Organizačně se na srazu podílí také místní radnice.

„Sraz zde pořádáme poprvé, přestože jde o jeho již šestatřicátý ročník a podle všech informací jsme v České republice největší Lhotou. V datech konání je nutné v obci počítat s mírným omezením dopravy. Jedna ulice bude kompletně uzavřena, na některých místech bude zákaz stání a po celé obci výstrahy na zvýšený pohyb chodců," doplnil dopravní informace Antonín Jelének. Jediná komplikace, která se zatím naskytla, je nedostatek sanitárního vybavení.

„Vzhledem k uprchlické krizi mají všechny firmy své sanitární kontejnery v Německu, takže byl poměrně problém sehnat dostatečné hygienické zázemí s veřejnými toaletami. Naštěstí i to se nám nakonec podařilo vyřešit," oddechl si Vít Lopata.

Mimo program na plakátech se však mohou místní i přespolní těšit na akce tamních spolků. Otevřena například budou obě muzea v obci, kde se představí Historický spolek Ostrožská Lhota. Pomáhat pořadatelům má více než stovka dobrovolníků.