„Pro ty úplně nejmenší děti jsou určeny pískoviště s plachtou, vahadlová houpačka a pérovací houpadlo. Pro děti od 3 do 6 let je určena herní sestava s klouzačkami a lanovými prvky a děti od 6 do 12 let zde budou mít navrženou dvojhrazdu a multifunkční šplhací sestavu,“ vypočítal místostarosta města Čestmír Bouda. 

Na hřišti bude dále také trojhoupačka s hnízdem a kolotoč. Dopadová plocha herních prvků bude z kačírku. V rámci veřejné zakázky město cílilo na společnosti, které mají s realizací hřišť tohoto typu zkušenosti.  Zkrátka ale nepřijdou ani některé další lokality ve městě.

Na letošní prázdniny je v plánu revitalizace dětských hřišť v Sadech na ulici Ztracená a na sídlišti Východ u ZŠ Větrná. Na obou hřištích budou instalovány  vysoce odolné herní prvky pro starší děti a mládež. U ZŠ Větrná je navrhnuta nová dopadová plochy z lité pryže, která je vzhledem k typu vybraných sestav považována za nejbezpečnější.

Do revitalizací hřišť plánuje v letošním roce město investovat více než 3 miliony korun, nezapomíná ale ani na běžnou údržbu. 

„Na jaře jsme vyměnili písek ve všech pískovištích a provedli důkladnou revizi všech hřišť. Poškozené věci opravujeme, případně je vyměníme za nové,“  popsal místostarosta Bouda.

Dětské oddělení Uherskohradišťské nemocnice má nové moderní postýlky i nový EKG přístroj.
Kapka naděje dodala nemocnici moderní postýlky a přístroj na měření EKG