„Motostopa je mezi řidiči už vyhlášená, je to devátý ročník a každý rok se v Kroměříži objevuje stále víc mašin,“ vysvětlil za pořadatele Bronislav Železník.

Příznivci dvoukolek se podle něj do města sjíždí z širokého okolí, letos přijeli řidiči například až z Brna nebo Holubic na Vyškovsku.

Sraz se obešel bez sebemenších potíží, žádný motocyklista neboural a podle jejich reakcí se k nim na silnicích všichni ostatní řidiči chovali velice ohleduplně.

„Rozhodně tedy nemáme důvod v tradici nepokračovat, už teď přemýšlíme, čím bychom ozvláštnili příští jubilejní ročník. Určitě to ale bude něco speciálního,“ přislíbil pořadatel.

Speciality však byly k vidění už i tento rok, patřil k nim například motorový veterán Kawasaki GT 550, která se do České Republiky dostala z Německa.

„Přivezla mi ji dcera, je to jediný kousek v celém Česku. Mám ji už téměř pětadvacet let a slouží naštěstí stále velice dobře,“ pochvaloval si devětašedesátiletý majitel Pavel Kopásek z Holešova.

Stroj je pro něj podle jeho slov jako člen rodiny a proto se o svůj šestistupňový čtyřválec a čtyřtakt, který má místo řetězu kardan, velice důkladně stará.

„Příští rok by nám v účasti tedy mohl zabránit spíš můj zdravotní stav, než její. Pokud ale bude všechno v pořádku, přijedeme,“ slíbil Kopásek.

Na příští rok se těší například také manželé Soukupovi z Hodonína, kteří se na kroměřížskou Motostopu letos přijeli podívat už potřetí.

„Motorkářské srazy jsou skvělé, člověk má možnost si prohlédnout jiné stroje i navázat kontakty s lidmi, kteří mají stejný koníček. Za rok se tu tedy rozhodně objevíme znovu,“ těší se návštěvnice Irena Soukupová, která podle svých slov nechává řízení na svém muži a při jízdě se raději kochá okolím.

„Je ale výborné, že motorky už dávno nejsou jen pánskou záležitostí. Obdivuji motorkářky, být mladší, tak se do toho taky pustím,“ smála se návštěvnice.

Kromě úsměvů na Velkém náměstí zářilo také slunce a příjemné počasí provázelo motocyklisty po celou dobu jízdy. Z Kroměříže se vydali na Hulín, poté Tlumačov, Kvasice a Lubnou.

Tam je v cíli čekal bohatý kulturní program se skupinami Barricade, Munguss, Oničöm a Sheron, který pokračoval až do ranních hodin.