Když se jí před rokem narodila dcera Sára, na sezení u televize nebo v kině už Jitka neměla v prakticky vůbec čas. Vše se ale změnilo poté, co se k ní dostala informace o speciální nabídce hradišťského kina Hvězda. „Kamarádka, která ke mně přišla na kávu, mi vyprávěla, že byla se svým miminkem na speciálním promítání pro matky s dětmi. To mě docela nadchlo, a tak jsem se rozhodla, že příště půjdu s ní. Šly jsme na film Králova řeč a moc jsem si to užila. Film se promítal docela potichu a malá ho prakticky celý prospala. Když se probudila, hrála si, a nakonec stihla i svačinu. V závěru mi ještě zbyla chvilka na posezení v tamní kávárně,“ pochvalovala si novinku hradišťského biografu Romanová.

Speciální promítání pro rodiče s malými dětmi zavedli v Uherském Hradišti teprve před několika týdny. V tamním kině Hvězda nabízí ve vybraných dnech projekce zařazených do cyklu nazvaného Baby Bio. Tato představení jsou určená pro rodiče s malými dětmi či kojící matky. V sále je vždy připraven hrací koutek pro děti včetně polštářů „Kočárek mohou lidé zaparkovat přímo v sále. Vůbec přitom nevadí, když některé z dětí představení probrečí. Stejně tak se počítá s přebalováním miminek či jejich krmením,“ popsal výhody speciálních produkcí mluvčí kina Jaromír Orel, který dodal, že každý měsíc nabídnou maminkám s dětmi dvě speciální projekce. „Na prvních představeních bylo zhruba třicet platících diváků, na to poslední před několika dny přišlo zhruba padesát rodičů s dětmi. Zajímavé je, že si tato dopolední představení oblibují už i senioři či běžní diváci,“ dodal Orel

Projekce filmů v projektu Baby Bio se promítají s poloviční intenzitou zvuku a v mírném osvětlení sálu. Rodiče si doposud mohli zhlédnout například filmy Králova řeč, Jana Eyrová nebo návštěvnicky rekordní novinka Alois Nebel.

Podobný projekt zavedli i v Uherském Brodě. První představení Občanský průkaz promítlo kino Máj koncem listopadu. „V prosinci budeme pokračovat diváckým hitem Muži v naději, v lednu pak novou komedií Alice Nellis Perfect Days – I ženy mají své dny. Výběr dalších filmů necháme na rodičích dětí,“ podotkla vedoucí uherskobrodského kina Máj Lenka Slívová. Ta zároveň připustila, že inspirací pro nový druh promítání byly stejné projekty z dalších měst.