Kromě domácích příznivců se na stadion chystají i fandové ostravského týmu. „Budeme monitorovat nejen samotný příjezd a přesun fanoušků na fotbalový stadion, ale i jejich odjezd,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš s tím, že v akci bude více než sto policistů z řad pořádkové a dopravní policie, psovodi, příslušníci jízdní policie, kriminalisté či členové antikonfliktního týmu. „Do Uherského Hradiště dorazí i kolegové z Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje,“ sdělil mluvčí.

Nejen samotní návštěvníci fotbalového utkání, ale i náhodní kolemjedoucí musí počítat s případnými krátkodobými komplikacemi v dopravě.

Fotbalisty Slovácka čeká v sobotu Baník Ostrava, se kterým dorazí do Uherského Hradiště spousta fanoušků.
Boj i skvělá kulisa. trápící se Baník hraje o život, Slovácko o čtvrté místo

„Apelujeme proto na dodržování pravidel silničního provozu a důsledné respektování dopravního značení, pokynů policistů, strážníků či pořadatelů. Důrazně také připomínáme, že je zakázáno na stadion nosit jakoukoliv pyrotechniku,“ dodal Petr Jaroš.

Sobota bude pro policisty ve Zlínském kraji náročná, neboť hodinu po začátku fotbalového utkání bude na vsetínském zimním stadionu vhozeno úvodní buly pátého finálového zápasu mezi hokejovými týmy Vsetína a Zlína. „I na toto opatření máme vyčleněno více než sto policistů,“ uzavřel mluvčí.