Stane se tak v prostorách podnikatelského inkubátoru v Kunovicích. Na stejné téma, tedy o současné politice Evropské unie, bude hovořit také s pozvanými hosty v rámci odpoledního setkání v hotelu Skanzen v obci Modrá.

Od 16. hodiny si s bývalým prezidentem budou moci své názory vyměnit také obyvatelé Uherského Hradiště, a to v Pasáži Slunce. Na stejném místě se uskuteční rovněž autogramiáda knihy Václava Klause a Jiřího Weigla s názvem Stěhování národů.

Čtvrteční program pak zakončí setkání Václava Klause s přáteli výtvarného umění v uherskohradišťské Galerii J. Úprky. Bývalý prezident na Slovácko zavítá na základě pozvání senátora a podnikatele Ivo Valenty.

„Dlouhodobě se snažím o propagaci Slovácka, a to také ze své pozice senátora. Mým cílem je seznámit významné osobnosti nejen s možnostmi, které náš region skýtá, ale také s problémy, které ho tíží. Proto jsem si při nedávném, neformálním obědu, dovolil pana prezidenta pozvat k nám na Slovácko, kde již dlouho nebyl. Věřím, že jsme pro něj připravili zajímavý program a těším se na plánované diskuze," vyjádřil se v té souvislosti Ivo Valenta.