„Dohoda proběhla v naprostém klidu. Návrhy zastupitelé odsouhlasili hned napoprvé," uvedla Ladislava Vlachynská. Hlavním cílem nového vedení je podle ní obec stmelit a vrhnout se na plnění volebního programu. „Řekli jsme dost. Chceme obec vést správným směrem a dokončovat započaté projekty," doplnila starostka obce.

Její slova potvrdil také místostarosta Ladislav Huťka. „Jednání byla velmi konstruktivní, vše proběhlo bez sebemenších problémů či zádrhelů. Naší prioritou teď bude pravděpodobně oprava chodníků a vybudování kanalizace," nastínil budoucnost Sušic Ladislav Huťka. Na splnění tohoto závazku přitom Sušičané čekají už léta. „Dokončení kanalizace nám slibují už dvacet roků. Snad se teď už dá situace v obci dohromady," doufá jeden z obyvatelů Sušic Josef Hastík. Další potíží, kterou by nové zastupitelstvo mělo vyřešit, je podle Sušičanů také neexistence obchodu. „Nefunguje už několik let a my kvůli tomu musíme nakupovat až v Hradišti," postěžovala si Hana Štěpánková ze Sušic.

Konání ustavující schůze nového zastupitelstva předběžně naplánovali na prvního dubna.

Volby, které se v Sušicích opakovaly kvůli rezignaci několika nespokojených zastupitelů, se podruhé uskutečnily v sobotu 14. března. Se ziskem 46,81 procenta hlasů zvítězili Starostové a nezávislí v čele s Ladislavou Vlachynskou.

Na druhé pozici se umístilo hnutí Za společné Sušice, jemuž voliči v obci z podhůří Chřibů dali 38,1 procenta hlasů. Obě seskupení však budou mít v sedmičlenném zastupitelstvu shodně tři své členy. Jeden zastupitel vzešel z hnutí Změna pro Sušice, které obdrželo 15,09 procenta hlasů.

Ze 497 oprávněných voličů v Sušicích jich v sobotu přišlo k volbám 375, což je o devět víc než v listopadu 2014. Svůj hlas tak odevzdalo 75,45 procenta oprávněných voličů.