„Stejně jako vloni, ani letos nenašly ty kudlovické trnkovice přemožitele. Sedm nejlepších bylo z naší obce,“ radoval se muž na postu starosty Kudlovic Zdeněk Jabůrek. Šampionem se stala slivovice domácího Svatoslava Dlapy, které degustátoři přisoudili 19,8 bodu, tedy stejný počet jako loňskému vítěznému vzorku od domácího Antona Sjekela.  .

„Vítězný vzorek jsem vypálil převážně z durancií, ale i trochy švestek v roce 2010. Vloni obsadil na kudlovickém koštu druhé místo. Chtěl jsem si vyzkoušet, kolik bodů mu degustátoři dají letos. A oni mu přisoudili prvenství,“ neskrýval radost z úspěšného tažení slivovicovými košty Svatoslav Dlapa z Kudlovic. Za jeden ze svých vzorků si už v jednom z minulých roků titul šampiona odnesl.

„Manžel ale zapomenul říct, že kdybych mu ty modré plody tak dobře nezbavila stopek a listů, tak by asi jeho vzorek slivovice na koštu titul šampion nezískal,“ uculovala se Dlapova manželka Soňa. Netajila se tím, že si ráda štamprličku slivovice dá, ale jenom jako lék. „Ale musí to být slivovice dobrá. Dobrá je jenom tehdy, když je kvalitní kvas, a ten manžel umí udělat,“ vysekla poklonu svému choti Dlapová.

Nejlepší meruňkovicí se na koštu mohl pochlubit kudlovický Josef Šilc a nejlepší hruškovicí Antonín Grebeníček z Modré. Mezi vzorky ovoce v tekuté podobě nechyběly ani třešňovice, kalvádos, višňovice, rynglótovice či mirabelkovice.