Autorem je slavný francouz Raymond Queneau. Do příběhu o jednom velkém snu a snaze vyrovnat se se svým já vtěsnal spoustu humoru a pozoruhodných situací. Diváci budou svědky prolínání minulosti a současnosti, snění i bdění. Všechno ve výtečné divadelní stylizaci a s velkou nadsázkou.

Nastudování Modrých květů, které jsou na repertoáru divadla místo avizované Vojny režiséra J. A. Pitínského, se ujme Jakub Maceček. Uherskohradišťský soubor moc dobře zná, v předchozích letech s ním nastudoval už tři inscenace, divácky nejúspěšnější byla mozaika ze života Francoise Villona s názvem Villon F. (Na krk oprátku ti věší). Ta zabodovala během přehlídky České divadlo v Praze, kde skončila mezi třemi nejpozoruhodnějšími projekty roku 2007. I díky této zkušenosti se režisér Maceček obklopil stejným týmem, s jakým na jeviště přenesl životní příběh francouzského básníka. „V Hradišti je, myslím, velmi kvalitní soubor a je tu z koho vybírat. Navíc v naší hře je spousta zpívání, budeme mít živou muziku a k tomu jsou tady herci po všech těch muzikálech pěkně vycepovaní,“ chválí soubor s úsměvem režisér.

Hlavní roli vytvoří Martin Vrtáček. Jak se mu na netradiční postavě pracuje? „Mně se hraje dobře s každým kolegou, který stejně jako já kolem sebe šíří pozitivní energii a který kromě divadelní invence přináší na 'plac' úsměv na tváři, srandu a pohodu. Mám tři krásné dcery: Andrejku Nakládalovou, Pavlínku Vaškovou a Klárku Vojtkovou. Zamiluji se do Jitušky Joskové a mé druhé já v mých snech hraje Jožka Kubáník.“ Vedle zmiňovaných herců se diváci mohou těšit na Pavla Hromádku a další uherskohradišťské osobnosti.

Josef Kajetán