Proto si Parta mladých nadšenců z Velehradu pozvala v sobotu do tamního turistického centra na čtvrtý dětský karneval dva dinosaury, v jejichž nafukovacích kostýmech se před zraky kluků a holek ukrývala Kateřina Strnadová s Ondřejem Maňáskem.

Děti si při karnevalových radovánkách užili hodně srandy. Při pohybu se ti švandovní dinosauři všelijak kroutili a zapůsobili nejen na děti, ale i na jejich rodiče nebo prarodiče. Svou roli bezpochyby hrály i velké rozměry dinosaurů, které se dětem z jejich perspektivy zdály být ještě víc ohromující, než dospělým.

„Naši kluci se rádi nechávají unést představami, jaké by to bylo potkat se s opravdovým dinosaurem a přemýšlí nad jeho schopnostmi, vizáží i nad jeho vyhynutím. Nejednou jsem viděla, jak při hovorech o dinosaurech začala u chlapců naplno pracovat dětská fantazie,“ svěřila se jedna z maminek, která si přála zůstat v anonymitě.

Slovácká zabijačka a masopustní tradice v Parku Rochus
Park Rochus provoněla zabijačka. Užívaly si jí stovky lidí

Taneční zpestření

Zábavný karneval laděný do dinosauří tématiky, který moderovala Eva Maňásková, zpestřily svým vystoupením mladé taneční páry z uherskohradišťského tanečního klubu Rokaso.

Když se po sobotní šestnácté hodině spokojené děti vracely ze svých karnevalových radovánek domů, na večerní karneval se chystali jejich rodiče a prarodiče. Ti po večerech připravovali nejen pro sebe, ale především pro svoje ratolesti vhodné karnevalové kostýmy.

Nejedna maminka před karnevalem úzkostlivě tajila, jaký kostým pro svého syna nebo dceru připravuje. A taktaneční parket v sobotu odpoledne okupovali princové a princezny, rytíři, berušky, motýlci, kovbojové, pistolníci, policisté, různá zvířátka a nejrůznější bytosti z pokladnice českých pohádek.

Valentýnský košt vína v Kudlovicích 2020
Valentýnský košt vín v Kudlovicích byl nejen pro zamilované